Що таке спазмолітики та коли їх можна застосовувати

Спазмолітики – група лікарських препаратів, які мають послаблювальну дію на гладку мускулатуру. Залежно від активних речовин, що входять до складу, вони здатні послабити або повністю нейтралізувати спазми, що виникають у травному та сечовивідному тракті, бронсі, судинах та жовчовивідних шляхах. До таких медпрепаратів належать Флороспазміл, Но-шпа, Дротаверин, Папаверин, Трибудат.

Види спазмолітиків

Препарати класифікуються за механізмом дії, утворюючи дві великі групи:

  • Міотропні – відрізняються прямою дією на гладку мускулатуру та містять такі активні речовини, як папаверин, еуфілін, теобромін, дибазол та інші.
  • Нейротропні – знімають спазм шляхом придушення патологічного нервового імпульсу, що викликає спастичний синдром. До цієї групи входять ліки на основі дипрофену, келіну, димекарбіну, магнію сульфату.

Вибрати та купити спазмолітики різного механізму дії пропонує аптека «Подорожник». Ліки можна замовити онлайн на сайті зі зручним способом доставки.

Що ефективніше: нейротропи чи міотропи

Щоб відповісти на це питання, треба розуміти природу виникнення спастичного болю.

Спазм – це серія патологічних скорочень групи м’язів, що призводить до порушення кровообігу у спазмованій ділянці. Якщо спазм триває довго, настає кисневе голодування тканин, де накопичуються речовини, що активізують больові імпульси. Вони, своєю чергою, викликають посилення спазму. Тривалий спастичний синдром призводить до появи дистрофічних змін, які провокують загибель м’язових волокон та заміщення їх сполучною тканиною.

Порушення у роботі гладкої мускулатури становить основу гострого та хронічного больових синдромів, які розвиваються на тлі захворювань сечовидільної, дихальної, травної систем.

Враховуючи, що за скорочення м’язів цих органів переважно відповідає вегетативна нервова система, необхідні спазмолітики, які можуть розслабити гладку мускулатуру, знизити тонус судин та усунути біль.

Нейротропні спазмолітичні засоби блокують дію М-холінорецепторів, що відповідають за м’язові скорочення та порушують передачу нервових імпульсів. Завдяки чому знижується тонус м’язів, інтенсивність больового синдрому, нормалізується кровообіг. Відрізняються широким спектром побічних ефектів, тому застосовуються лише за умов стаціонару під наглядом лікарів.

Міотропні спазмолітики впливають на внутрішньоклітинні біохімічні процеси, змінюючи іонний баланс клітинних мембран. Серед них виділяють селективні засоби нового покоління, які діють безпосередньо на спазм, не впливаючи на функціональність органу.

І перші, і другі ефективно знімають больовий синдром. На відміну від опіатів та ненаркотичних анальгетиків не змінюють клінічну картину, дозволяючи лікарю поставити правильний діагноз.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua