Щоб урятуватися від росіян, мешканці Димера масово перепливали Київське море

Щоб урятуватися від росіян, мешканці Димера масово перепливали Київське море.

Щоб урятуватися від росіян, мешканці Димера масово перепливали Київське море. Фото: wikipedia.org

У перші дні російського вторгнення, наприкінці лютого 2022 року, сотні жителів селища Димер на півночі Київської області втікали від окупантів, переправляючись на інший берег Київського моря на човнах.

Щоб втекти від росіян, що наступають, близько 800 жителів Димера попрямували до берега Київського водосховища в пошуках порятунку. Часу на це в них було дуже мало — вторгнення почалося 24 лютого, а вже наступного дня, 25-го, селище, як і вся північ області, було окуповане.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Протилежний, лівий берег водоймища був порятунком — туди російські війська так і не дісталися. А всі, хто залишився в Димері, дуже швидко відчули наступ «російського світу» — зникло світло, теплопостачання, зникла вода, мобільний зв’язок і громадський транспорт.

Переправитися на протилежний берег димерцям допомогли рибалки. Усього за два дні, 24 та 25 лютого, з території димерської громади поїхало 60 відсотків населення, повідомляє Bigkyiv із посиланням на димерського селищного голову Володимира Підкурганного.

Нагадаємо, у травні PRO-kyiv.in.ua писав, що в Україні було заарештовано Олександра Харченка, який керував Димером під окупацією.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua