Що станеться з вашим тілом, якщо ви щодня питимете пиво

Щоденне вживання пива може завдати шкоди вашому здоров’ю найнесподіванішим чином.

Якщо ви питимете пиво щодня, це неодмінно відобразиться на вашому здоровʼї / фото ua.depositphotos.com

Хоча випити келих пива на вихідних може здатися нешкідливим, вживати цей напій щодня – точно не найкраще рішення, адже така звичка може завдати великої шкоди вашому здоровʼю.

Від проблем зі сном до погіршення стану зубів – усе це можливі наслідки щоденного вживання пива. Про пʼять потенційних ефектів пише ресурс Eat This Not That.

Послаблення імунної системи

Відео дня

Сильна імунна система життєво важлива для вашого здоровʼя. Та щоденне вживання пива подразнює слизову оболонку кишечника і може порушити його делікатний мікробіом, пояснює  доктор медичних наук, сертифікований лікар з алергології/імунології, внутрішньої медицини, педіатрії та медицини способу життя, Кара Вада. Засновниця Інституту імунної впевненості додає, що це часто призводить до підвищеної проникності кишківника.

З часом ви можете помітити, що будете частіше застуджуватися. У вас може бути загострення алергії, шкірних захворюваннь, сповільнення метаболізму або навіть поява аутоімунних захворювань. 

Порушення сну

Ще одним наслідком щоденного вживання пива є порушення сну. А він, як відомо, є життєво важливою частиною нашого психічного та фізичного здоров’я.

«Це класична пастка: ми випиваємо, щоб розслабитися, і, звичайно, це може викликати сонливість. Але алкоголь фактично порушує природний режим сну і пригнічує швидкий сон, який має вирішальне значення для емоційної регуляції та пам’яті. По суті, ви обмінюєте годину розслаблення на цілу ніч поганого відновлення, в результаті чого наступного дня ви відчуваєте себе затуманеним і вимкненим», – акцентує доктор Вада. 

Погіршення стану зубів

Пиво та здоров’я порожнини рота насправді пов’язані між собою, хоча більшість з нас про це не замислюється.

Стоматолог Сандіп Сачар стверджує, що занадто часте вживання пива може призвести до погіршення стану зубів. За його словами, Пиво містить ферментовані вуглеводи, які живлять бактерії, що викликають утворення зубного нальоту в роті, що призводить до карієсу.

«Щоденне вживання пива в помірних кількостях також може сприяти розвитку ксеростомії (або сухості в роті). Воно впливає на слинні залози і може погіршити їхню здатність ефективно виробляти слину», – додає Сандіп Сачар.

Слина, своєю чергою, допомагає нейтралізувати кислоти, що виробляються бактеріями ротової порожнини, змиває залишки їжі та цукру, забезпечує мінералами (такими як кальцій і фосфати) для відновлення раннього пошкодження емалі та змащує тканини, запобігаючи подразненню та інфекціям. Чистка зубів не може повністю компенсувати постійну захисну роль слини.

Читайте також:

Лікарі назвали 10 повсякденних звичок, які скорочують тривалість життя

Отрута в пінному: вчені знайшли «вічні» хімікати у пиві

Хто з президентів США першим зварив пиво прямо в Білому домі: ви про нього напевно чули

Збільшення ваги

Ви, мабуть, чули про такий термін як «пивний живіт». Він існує не просто так –  надмірне вживання пива дійсно призводить до збільшення ваги.

«Коли ви вживаєте алкоголь, ви свідомо піддаєте свій організм впливу токсину, і ваш організм надає пріоритет його метаболізму. Цей процес може призвести до накопичення вісцерального жиру (так званого жиру на животі) – небезпечного типу жиру, який оточує ваші органи і сприяє запаленню. З часом це може призвести до таких захворювань, як жирова дистрофія печінки та резистентність до інсуліну», – додає доктор Вада. 

Зростання ризику розвитку раку

Рівень захворюваності на рак зростає, особливо серед молодих людей. Зменшення вживання алкогольних напоїв є одним із способів знизити ризик розвитку раку. зменшити вживання алкоголю. Доктор Брук Шеллер, доктор клінічної дієтології, автор книги «Як харчуватися, щоб змінити те, як ви п’єте» каже, що алкоголь пов’язаний з сімома різними видами раку і може викликати порушення метаболізму в усьому організмі. 

«Незалежно від того, чи п’єте ви щодня, чи вживаєте алкоголь у помірних кількостях, печінка віддає перевагу метаболізму алкоголю над усіма іншими функціями», – констатувала Шеллер.

З якого віку треба припинити пити пиво

Мало хто про це замислюється, але виявляється, є вік, після якого треба припинити вживати пиво. Американський невролог Річард Рестак людям віком від 65 років слід повністю відмовитися від алкоголю.

Він додав, що в цьому віці розвитку деменції зростає в п’ять разів. До того ж, цей показник продовжує зростати кожні п’ять років.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua