Щоб запобігти підтопленням у більшості районів Києва облаштували дощові садки

Дощовий садок у Києві. КМДА

У більшості районів Києва з'явились дощові садки — спеціальні ландшафтні рішення, які допомагають збирати та утилізовувати дощову воду. Наразі в місті облаштували 9 таких садків.

Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

Зазначається, що дощові садки — це поширена практика в Європі та США. Виглядають вони як заглиблені клумби з вологолюбними та стійкими до спеки багаторічними рослинами. Зазвичай, коли дощова вода потрапляє на асфальт або бетон, вона стікає в каналізацію, що при сильних зливах може спричиняти підтоплення.

Дощовий садок у Києві. КМДА

Дощові садки, завдяки спеціальній структурі, з дренажних шарів і рослинності сповільнюють рух води, знижують навантаження на систему водовідведення, а, отже, і зменшують ризик підтоплень", — сказав Прокопів.

Дощовий садок у Києві. КМДА

За словами директора Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександра Возного, дощові садки також сприяють біорізноманіттю та є важливим інструментом адаптації до кліматичних змін.

Дощовий садок у Києві. КМДА

"Окрім запобігання підтопленням, вони також створюють додатковий природний простір, сприятливий, зокрема, для запилювачів. Усе це позитивно впливає на екосистему Києва.", — сказав Возний.

Дощовий садок у Києві. КМДА

У "Київзеленбуді" зауважили, що всі дощові садки у місті облаштовані власними силами районних КП УЗН, тобто без залучення додаткових бюджетних коштів. Для створення дощових садків обрали локації, що найбільше страждають від підтоплень.

Що відомо про озеленення Києва

У травні в Києві почали створювати дощові садки. Це — ландшафтні рішення для збирання та подальшої утилізації води, що мають вигляд квіткової клумби.

Дощові клумби вже є в Подільському, Солом'янському та Оболонському районах. Невдовзі їх можна буде побачити в усіх районах столиці.

У місті поновили роботу з наповнення онлайн-мапи дерев, які перебувають на балансі міста. Станом на січень, понад 203 тисячі вже "оцифрували". Також в столиці тестують "торби" для поливу дерев.

У Києві висаджують квіти за популярним нині принципом "Нова хвиля", а однорічні рослини використовують здебільшого для тематичних клумб. Комунальники використовують лучну рослинність серед декоративного різнотрав'я та багато злакових.

Водночас "Київзеленбуд" повідомляє про масові крадіжки рослин із столичних парків. У компанії зазначили, якщо зібрати разом усе вкрадене, то можна було озеленити не один сквер.

Також повідомлялося, що на місцях демонтованих МАФів чи стихійних парковок з'явиться новий вид громадського простору — парклети. Це зони для відпочинку з лавками, прикрашеними рослинами та квітами.

Читати ще

Читати ще Осіннє озеленення Києва: у парку «Наталка» висадили сотні кущів

Топ дня

До €70 тис. за дитину: судитимуть директора клініки та його спільників, яких звинувачують у торгівлі немовлятами 3 жовтня, 17:06

Столичний метрополітен переплатив у понад 6 разів за транспортування подарованих вагонів з Польщі — Держаудитслужба 3 жовтня, 15:58

У Києві утримується високий рівень забрудненості повітря Доповнено 3 жовтня, 09:33

Створюватимуть меморіальний комплекс: Київщину відвідала американська архітекторка 2 жовтня, 22:15

Цьогорічний вересень у Києві став найтеплішим за понад 140 років спостережень — ЦГО 2 жовтня, 19:42

Вибір редакції

ТЮГ на Липках у Києві відкрив свій 100 театральний сезон: у закладі розповіли чого очікувати глядачам

Майже не мав шансу вижити: столичні лікарі врятували хлопця, якому відірвало ногу і вдарило струмом на залізничній колії

Отримали понад 24 літри: у Києві збирали кров для військових

Його дітищем була система «Шабля»: у Києві попрощались із військовим та волонтером Данилом Ковжуном Ексклюзивно

Кияни хочуть бачити у місті більше квітучих острівців без скошування різнотрав’я

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua