Штраф за неявку до ТЦК: адвокат розповіла, у яких випадках його можна оскаржити

Адвокат також розповіла, куди можна звернутися.

Військовозобов’язаним українцям не можна не з’явитися за повісткою без серйозних підстав / Колаж УНІАН, фото — УНІАН

У разі, якщо військовозобов’язаний не з’явиться за повісткою в ТЦК і СП, його оголосять у розшук, і він буде зобов’язаний сплатити штраф. Проте в деяких випадках його можна оскаржити. Про це розповіла адвокат адвокатського бюро Романа Сацика Марія Ганіна в коментарі для «РБК-Україна».

У яких випадках можна оскаржити штраф за неявку в ТЦК

За її словами, військовозобов’язаним українцям не можна не з’явитися за повісткою без серйозних підстав, навіть за наявності відстрочки або броні. Адвокат наголосила, що в будь-якому разі необхідно з’явитися в ТЦК і СП.

«Навіть якщо людина раніше уточнювала дані, але їй знову прийшла повістка для уточнення даних, потрібно приходити знову. Не зобов’язані з’являтися за повістками тільки ті, кого виключено з військового обліку. Не зняті з обліку, а повністю з нього виключені. Якщо їм прийшла повістка, то це підлягає оскарженню», — пояснила Ганіна.

Відео дня

Адвокат поділилася, що штраф за неявку за повісткою можна оскаржити, якщо не було дотримано певних процедурних моментів. Наприклад, якщо повістка прийшла на відділення пошти вже після тієї дати, яка була вказана в повістці для явки в ТЦК і СП, або якщо порушено інші процедурні моменти.

«Притягнення до відповідальності — це ціла процедура. Постанова про притягнення до відповідальності у вигляді штрафу має виноситися начальником ТЦК і СП під час засідання. І оскаржити штраф можна, наприклад, якщо вас не викликали на таке засідання. Якщо вас не повідомили належним чином про розгляд справи і у вас не було можливості себе захистити», — розповіла адвокат.

Як можна оскаржити штраф за неявку в ТЦК

Ганіна заявила, що оскаржити штраф можна через суд або через орган вище ТЦК, де військовозобов’язаний перебуває на обліку.

«Якщо ви на обліку в районному ТЦК Києва, то треба звертатися до київського міського ТЦК. Якщо це Бориспіль, Бровари, Буча та інші міста, то звертатися треба до Київського обласного ТЦК. Або — до суду», — пояснила адвокат.

Ганіна радить у разі порушень звертатися одразу до суду. За її словами, у таких справах строк на оскарження становить 10 днів з моменту винесення постанови або коли людина дізналася про таку постанову.

«У судовому порядку оскарження може тривати досить довго. Ось ми подали з клієнтом на оскарження в червні, а в нас перше засідання призначено тільки на вересень. А загалом це може зайняти 4-6 місяців», — розповіла адвокат.

Чи скасують штраф на час розгляду справи в суді

Ганіна зазначила, що разом із позовом про скасування штрафу за неявку в ТЦК до суду також подають прохання зупинити стягнення. Це дає змогу уникнути блокування рахунків і стягнення коштів.

Читайте також:

У Сухопутних військах анонсували зміни в роботі ТЦК через російські атаки

«Думають, що будуть в окопах»: комбат висловився про проблеми мобілізації та репутацію ТЦК

Відстрочка для добровольців за «Контрактом 18-24» гарантуватиметься законом, — Міноборони

«Якщо суд задовольнить прохання, то поки триває розгляд справи, кошти не стягують. Але важливо зрозуміти, що цей процес не зупиняє процес мобілізацій військовозобов’язаного», — уточнила адвокат.

Хто не підлягає мобілізації з липня

Раніше УНІАН розповідав, хто з українців не підлягає мобілізації з 1 липня. Зокрема, звільняються від служби в армії люди віком від 60 років, а також ті, кого військово-лікарська комісія визнала непридатним до військової служби.

Крім того, не підлягають призову ті, хто має тимчасову відстрочку від служби. Не підлягають мобілізації також ті, хто заброньований підприємствами та органами влади.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua