Глава МЗС України назвав цю причину «економічно вигідною» для Північноатлантичного Альянсу.
Сибіга дав просте пояснення / колаж УНІАН, фото facebook.com/UALandForces, УНІАН
Українська армія на поточний момент налічує 110 бойових бригад із реальним бойовим досвідом, заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. За його словами, ЗСУ можуть стати «вагомим елементом» у зміцненні безпеки Північноатлантичного Альянсу.
«Це буде не просто внесок, а конкретна, практична підтримка безпеки в регіоні. І, до того ж, економічно вигідна для Альянсу», — наголосив він під час виступу на Анталійському дипломатичному форумі в Туреччині.
Також Сибіга додав, що перспектива вступу України до НАТО має зберігатися й надалі, адже це стосується загальної безпеки Альянсу. Тоді як Росія на поточний момент порушила вже десяток ключових положень Гельсінського акта, який 1975 року розглядався як важливий крок до зниження напруженості часів холодної війни
Відео дня
«Події після 24 лютого 2022 року чітко демонструють: нинішня міжнародна система не виконує своїх функцій. Вона виявилася несправедливою. Нам потрібні більш ефективні інструменти впливу. Потрібна модернізація як у структурі ООН, так і в гуманітарному праві — зокрема, Женевських конвенціях. Україна має практичний досвід і готова долучитися до цього процесу», — додав глава МЗС.
Інші заяви Андрія Сибіги
Раніше УНІАН повідомляв, що від України безпосередньо залежить безпека в інших регіонах світу. Міністр пояснив, що ситуація в Україні безпосередньо впливає на Африку, Близький Схід, Індо-Тихоокеанський регіон, оскільки це все взаємопов’язано.
Крім того, Сибіга оцінив «відповідь» Росії на пропозицію про повне перемир’я. Очільник МЗС нагадав, що 11 березня в Джидді Україна погодилася беззастережно на таку пропозицію, але Росія відмовилася погодитися, натомість висунувши умови і вимоги. Водночас, Росія продовжила ескалацію терору проти цивільного населення.