«Складно пояснити дитині, чому маємо бігти у підвал, коли виє сирена». Навчання в школах і садочках Київщини

Дітей у навчальних закладах Київщини поменшало. Хтось з сім’єю виїхав за кордон, хтось втратив житло і змушений був переїхати. На фото Тетяна Шумак – директорка дитсадочку «Теремок» у Макарові . Будівля садочку зруйнована обстрілами, він зачинений. Вихованцям та вихователям дав притулок інший садочок у селищі. Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

Навчальний рік в Україні починається по-різному. Частина території країни окупована, в деяких регіонах тривають бої. На Київщині ж, яка пережила вторгнення російських військ та окупацію у лютому-березні, багато шкіл та садочків зруйновані або частково пошкоджені. Будівлі постраждали від авіаударів і обстрілів. Техніку та обладнання вкрали російські солдати.

Частину дітей в області перевели на онлайн-навчання, інші чекають на ремонт приміщень, а дехто взагалі не повернеться у свої навчальні заклади, яких більше немає. За словами начальниці відділу освіти Макарівської громади, майже половина батьків не готові цього року віддавати дітей на очне навчання. Частина хоче навчатися дистанційно, частина — змішано.

Фотокореспондентка Суспільного Єлизавета Серватинська фіксувала руйнування навчальних закладів на Київщині ще у квітні, коли журналісти отримали можливість потрапити на звільнені території області. Нині ж ми поїхали в декілька сіл регіону, щоб дізнатися, чи готові місцеві школи та садочки приймати вихованців.

У Макарівській громаді навчальний процес запустили в усіх 24 школах, але у різних формах: 14 розпочали онлайн-навчання, в інших 10 — змішане. "По мірі того, як будуть дороблені ремонти у приміщеннях та підвалах, будемо переводити й інші школи на очну форму", — каже начальниця відділу освіти громади Ірина Волощенко.

Посадовиця розповідає, що є такі будівлі, де стіни та стелі полагодили, але не встигли завершити внутрішні роботи: "Повставляють вікна, пофарбують підлогу й можна буде десь за тиждень кликати дітей". Рішення про те, відкривати навчальний заклад чи ні, тепер лежить на громаді. Навіть якщо ремонти у будівлях закінчать лише у вересні чи жовтні, комісія може постановити відкрити школу.

Керівниця відділу освіти Макарівської громади Ірина Волощенко біля ліцею №1 у Макарові. Будівля ліцею постраджала від обстрілів під час окупації регіону російськими військами навесні і визнана аварійною. Будівельники нині проводять тут ремонтні роботи. Київщина, серпень 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне

У громаді також є 12 дитячих садочків. Два з них — зруйновані. Дітей цього року менше і у школах, і в садках. Хтось з сім’єю виїхав за кордон, хтось втратив житло і змушений жити в іншому селі чи місті, а відповідно, і для дітей обрали місцеву школу.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua