Спалахи у Києві: у Державній космічній агенції розкрили, звідки прилетів метеор

Земля потрапила до шлейфу комети Тетчер 15 квітня і покине його 29-го.

Спалахи у небі налякали киян / скріншот відео

Спалахи у Києві 19 квітня стались через падіння метеора з потоку Ліриди. Щороку цього місяця Земля проходить через шлейф комети Тетчер, яка і залишає цей потік.

Про це повідомили у прес-службі Державної космічної агенції України. Там додали, що схожий випадок стався у Франції в лютому 2023 року. Небесне тіло під час вибуху також спричинило спалах у небі.

До шлейфу комети Тетчера Земля потрапила 15 квітня 2023 року і вийде з нього 29 квітня. Очікується, що пік зорепаду припаде на 21 квітня.

Відео дня

Зазначається, що Ліриди  — це дуже швидкі та яскраві метеори. Під час проходження атмосфери нашої планети вони не залишають довгих палаючих слідів, а створюють яскраві спалахи або «вогняні кулі».

Цей метеорний потік є одним із найдавніших, що відомі людству. Китайці знали про нього ще у 687 р. до н. е. Свою назву він отримав від сузір’я Ліри, з якого нібито падає метеоритний дощ.

Спалахи в небі над Києвом та областю 19 квітня

Ввечері 19 квітня у небі над столицею та областю виникли яскраві спалахи і пролунав вибух. Повітряну тривогу увімкнули лише після цього.

Українці вже традиційно відреагували на гучну подію мемами. Найпопулярнішими стали — «вторгнення прибульців» та «початок контрнаступу ЗСУ з космосу».

Автори проекту Alpha Centauri уточнили, що біля Києва впав болід (метеор). У NASA також підтвердили, що це був не їхній супутник, як спочатку припускали експерти.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua