Гроші, вилучені під час обшуків у підозрюваних Фото: Національна поліція України
У Києві, області та ще кількох регіонах правоохоронці затримали підозрюваних, які пропонували купити ті товари, які через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, набули попиту. Це, зокрема, промислові електрогенератори, дизельне пальне і мінеральні добрива. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції.
Слідство встановило, що сума збитків потерпілим складає близько 50 млн грн. Але, за інформацією правоохоронців, кількість потерпілих від злочинної діяльності фігурантів значно більша, а сума збитків — понад 100 млн грн.
Зазначається, що у 2022 році жителі Києва створили чітко структуроване, ієрархічне об'єднання з розподілом ролей. Його учасники через посередників реєстрували фіктивні фірми з продажу мінеральних добрив, дизельного пального та промислових електрогенераторів. Вони створили розгалужену систему колл-центрів — рекламували товар у мережі інтернет, робили масові смс-розсилки.
Правоохоронці з'ясували, що серед покупців були переважно агропідприємства та профільні господарства, а також підприємства, які хотіли підготуватися до можливого блекауту і планували придбати електрогенератори. Фігуранти були добре обізнані зі специфікою торгівлі такими товарами, надавали детальну консультацію щодо вибору та запевняли про надійність поставок, а ціни ставили нижчі за ринкову вартість.
Після укладання договорів на поставку товарів, покупці перераховували кошти на рахунци фіктивних підприємств. Утім продукція не поставлялася, а "продавці" не відповідали на дзвінки.
Гроші, вилучені під час обшуків у підозрюваних Фото: Національна поліція України
"Організатор злочинної організації також брав участь у тендерах. Для цього він купляв підприємства з чистою фінансовою історією, оформляв їх на підставних осіб і подавав документи на участь у тендерах — ставив ринкову ціну на 10-15 копійок менше середньої і вигравав їх",— каже заступник начальника управління — начальник відділу Департаменту карного розшуку Нацполіції Олександр Ніколенко.
За його словами, специфікою участі у цих тендерах було укладання договору за повною передплатою. Після підписання договору про поставку протягом десяти днів продукції організатор надавав розрахунковий рахунок банку, куди потерпілі надсилали кошти. Таким чином у підозрюваних було 10 днів на те, аби вивести гроші або у фінансових установах, або на криптогаманці, і зникнути.
Гроші, вилучені під час обшуків у підозрюваних Фото: Національна поліція України
1 березня поліція провела 59 обшуків на території міста Києва, Київської, Дніпропетровської, Харківської, Волинської, Чернівецької та Сумської областей.
"Правоохоронці вилучили документи про функціонування фіктивних підприємств, печатки та штампи, банківські картки, через які виводилися викрадені кошти, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, 9 автомобілів преміум-класу, які були придбанні у період злочинної діяльності, та близько 10 млн грн",— повідомляє Ніколенко.
Обшуки у підозрюваних у продажі неіснуючих товарів Фото: Національна поліція України
Організатора та дев'ятьох активних учасників затримали. Їм оголошено про підозру у вчиненні кількох злочинів (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній, шахрайство в особливо великих розмірах, легалізація майна, одержаного злочинним шляхом). Їм загрожує до 12-ти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Що відомо про незаконні методи отримання грошей у Києві та області
У Києві суд оголосив обвинувальний вирок чоловіку, який заволодів коштами громадянина під виглядом обміну валюти. Він викрав 40 тис. євро за допомогою квадрокоптера.
У Києві чоловік приходив до банку з підробленим паспортом та отримав готівки на 300 тисяч гривень.
Деснянська окружна прокуратура Києва повідомила про підозру жінці, яка заволоділа грошима родички безвісно зниклого військовослужбовця ЗСУ. За винагороду у 7 тис. гривень вона запропонувала допомогу у встановленні його місцезнаходження.
Прокурори Дарницької окружної прокуратури Києва викрили директора підприємства, який заволодів майже 2,4 млн грн за реалізацію неіснуючих медичних масок в період пандемії COVID – 19 у 2020 році.
У Києві судитимуть чиновників Подільської РДА та підрядника, які привласнили кошти на благоустрій Андріївського узвозу та реконструкції дитсадка.
У столиці правоохоронці затримали зловмисників, які вигадали схему продажу безкоштовних продуктів.
Уродженці Київської області повідомили про підозру щодо незаконного заволодіння і продажу трьох земельних ділянок у Києві на території масиву Биківня вартістю майже 2 млн гривень.