Справи Майдану: ОГПУ встановив правоохоронців, які здійснили перші постріли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року

Майдан 20 лютого 2014 рік, розстріли на Інститутській. Фото: УНІАН

Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру двом колишнім правоохоронцям, які здійснили перші постріли по мітингувальниках 20 лютого 2014 року. Це командир роти спецпідрозділу "Беркут" УМВС України в м. Севастополі та один із міліціонерів цього підрозділу.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

Слідство встановило, що командир роти спецпідрозділу "Беркут" та його підлеглі, знаходилися 20 лютого 2014 року близько 9:00 на вул. Інститутській в Києві в районі пішохідного мосту. Діючи погоджено з правоохоронцями спецроти Київського "Беркуту", вони застосували до учасників акцій протесту вогнепальну зброю — помпові рушниці Форт-500, споряджені патронами з свинцевою картеччю.

"Внаслідок таких дій підозрюваних загинуло троє мітингувальників, а ще троє отримали вогнепальні поранення різного ступеня тяжкості", — йдеться у повідомленні.

У ОГПУ зауважили, що ці розстріли передували подальшим масовим умисним вбивствам та замахам на вбивства учасників акцій протесту. Їх вчинили міліціонери так званої "чорної роти" та внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України. Вони застосовували нарізну табельну автоматичну та снайперську вогнепальну зброю.

Правоохоронці, які здійснили перші постріли з помпових рушниць по мітингувальниках 20 лютого 2014 року. ОГПУ

Загалом зранку 20 лютого 2014 року було вбито 48 протестувальників, ще понад 90 отримали вогнепальні поранення. Після цих подій підозрювані повернулися до Севастополя, де згодом перейшли на бік РФ та сприяли анексії півострова.

Правоохоронці поінформували, що наразі їм інкриміновано перевищення влади та службових повноважень, незаконне перешкоджання організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинених службовою особою із застосуванням фізичного насильства, умисних вбивств трьох осіб та замахів на умисні вбивства трьох осіб (ч.4 ст.41, ч.2 ст.28, ч.3 ст.365; ч.4 ст.41, ч.2 ст.28, ст.340; ч.4 ст.41, п.п.1, 5, 12 ч.2 ст.115; ч.4 ст.41, ч.2 ст.15 п.п.1, 5, 12 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу України). Їм загрожує довічне ув'язнення.

Читати ще

Читати ще Справи Майдану: судитимуть екскомандирів, які знищували табельну зброю і документи «Беркуту»

Топ дня

У Києві посеред вулиці побили ветерана, поліція відкрила кримінальну справу 22 червня, 13:38

Обмеження почнуть діяти раніше: в «Укренерго» змінили час дії лімітів на 22 червня 22 червня, 11:22

Вимкнення світла у Києві та області: як діятимуть графіки 22 червня 21 червня, 17:43

Вимагав відвезти до кордону: у Бучі чоловік підірвав гранату в авто 21 червня, 12:32

ОГПУ встановив особи громадян, яких підозрюють у вчиненні замаху на казахстанського опозиційного політика Садикова 21 червня, 10:25

Вибір редакції

Міст-хвиля і рекреаційна зона на острові: Кличко пояснив, чому не зупинили будівництво під час воєнного стану

Зібрав понад 1 млн грн: Буча зустріла волонтера з Полтавщини, який ініціював велопробіг на підтримку ЗСУ

Світ дитинства під час війни: в музеї Тараса Шевченка в Києві відкрилась виставка «Вийти з тіні» Ексклюзивно

У Макарівській громаді на Київщині подвір’я школи, пошкоджене військовою технікою росіян, перетворюють на квітучий сквер Ексклюзивно

У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua