Експрацівнику військкомату, чинному службовцю ТЦК та лікарю повідомили про підозру за допомогу в ухиленні від мобілізації. Національна поліція України
Київська спеціалізована прокуратура в сфері оборони заявляє, що у столиці викрили схему сприяння військовозобов'язаним в ухиленні від мобілізації та переправлення їх через кордон. Підозри оголосили лікарю, службовцю ТЦК і цивільному.
Про це у понеділок, 2 грудня, повідомляють пресслужби Офісу генпрокурора і Національної поліції.
За даними слідства, експрацівник столичного військкомату залучив до схеми переправлення військовозобов'язаних через державний кордон чинного працівника територіального центру комплектування і соціальної підтримки та лікаря міської лікарні.
Експрацівнику військкомату, чинному службовцю ТЦК та лікарю повідомили про підозру за допомогу в ухиленні від мобілізації. Офіс генерального прокурора
Медпрацівник надавав чоловікам фіктивні медичні документи, а працівник РТЦК сприяв проходженню військово-лікарської комісії. Таким чином військовозобов'язані чоловіки отримували можливість виїхати за кордон. За свої послуги фігуранти просили від 6 до 12 тисяч доларів США з людини.
"Під час досудового розслідування задокументовано отримання «послуг» підозрюваних чотирма військовозобов'язаними чоловіками. Один з них, використовуючи висновок ВЛК та тимчасове посвідчення військовозобов'язаного з даними щодо виключення його з військового обліку, перетнув державний кордон України", — йдеться в повідомленні Офісу генпрокурора.
Як інформує Національна поліція, організував схему колишній співробітник столичного військкомату, раніше судимий за корупційні злочини.
Гроші, які знайшли правоохоронці під час обшуків у підозрбваних. Національна поліція України
Під час обшуків правоохоронці вилучили у підозрюваних медичну документацію, чорнові записи, комп'ютерну техніку, різноманітні носії інформації, мобільні телефони, а також 5 мільйонів гривень.
Слідчі повідомили трьом фігурантам про підозру за ч. 3 ст. 332 — незаконне перетинання державного кордону України в особливий період чи під час дії правового режиму воєнного стану; ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 369-2 — зловживання впливом; ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 15, ст. 336 — ухилення від призову на військову службу.
Ймовірному організатору та ще одному підозрюваному суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави, а третій підозрюваний, за рішенням суду, перебуває під нічним домашнім арештом.
Фігурантам загрожує до дев'яти років в'язниці, додають у Нацполіції.
Топ дня
У Київській області горів склад підприємства через уламки дронів 2 грудня, 09:42
Довкола Києва знешкодили близько двох десятків безпілотників — КМВА 2 грудня, 08:29
У Києво-Печерській лаврі запрацювала резиденція Святого Миколая Ексклюзивно 1 грудня, 17:04
«Два роки пекла і безсилля»: у Києві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти Ексклюзивно 1 грудня, 14:14
Подільський міст, який будували майже 30 років, відкрили для проїзду легковиків і громадського транспорту 1 грудня, 12:27
Вибір редакції
Бігли військові, спортсмени та робот-пес: у Києві провели благодійний забіг Run4Victory на підтримку Нацгвардії України
У Києві відкрилася виставка «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна»
«Мій матч за героїв»: у Києві ветерани на протезах зіграли з зірками у футбол
До патрулювання вулиць Києва муніципальна охорона почала залучати службових собак
ТЮГ на Липках у Києві відкрив свій 100 театральний сезон: у закладі розповіли чого очікувати глядачам