Стали відомі імена усіх пілотів, які загинули в авіакатастрофі на Житомирщині

Усі вони — бойові пілоти 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр» Повітряних сил ЗСУ.

Внаслідок авіакатастрофи загинуло троє пілотів / колаж УНІАН

У Повітряних силах назвали імена усіх  пілотів, які загинули в результаті авіакатастрофи в небі над Житомирською областю.

Загинуло троє бойових пілотів 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування «Центр» Повітряних сил ЗСУ. Кожен з них був задіяний до виконання повітряних операцій із захисту України, в тому числі тактичних завдань на Східному та Запорізькому напрямках, повідомили у бригаді.

Зокрема, йдеться про майора В’ячеслава Мінку з Київщини, який повернувся в авіацію у 2015 році, коли російський агресор напав на Україну. З початком повномасштабного вторгнення Мінка мав понад 200 годин нальоту. У бригаді згадують про нього як про досвідченого та технічно підготовленого пілота. Зазначається, що він знався на різних типах літаків, а значну частину служби присвятив інструкторській справі.

Відео дня

Другим загиблим став майор Сергій Проказін з Полтавщини. Він 24 роки свого життя присвятив авіації, де обіймав посади від льотчика й до заступника командира бригади. За даними бригади, з 2022 року Проказін мав понад 100 годин бойових польотів. 

Читайте також:

«Я все зроблю, як обіцяла»: дівчина загиблого льотчика «Джуса» зворушила мережу фото з ним

«Марив літаками F-16 в українському небі»: Ігнат про пілота «Джуса», який трагічно загинув

«Побратими згадують його непересічну посмішу, щирість, вміння прийти на допомогу у непростих ситуаціях», — йдеться у повідомленні.

Ім’я третього загиблого до цього вже повідомляли ЗМІ — це капітан Андрій Пільщиков із позивним «Джус» родом з Харкова, який служив в авіації вже 8 років. З початку повномасштабної війни Пільщиков мав понад 500 годин нальоту, зокрема, й під час виконання бойових завдань в складних умовах обстановки. «Джус» здобув низку державних та відомчих нагород. 

У бригаді його назвали мужнім, принциповим, безкомпромісним. За словами побратимів, він завжди до кінця відстоював власну думку та активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16.

Авіакатастрофа на Житомирщині

25 серпня на Житомирщині сталася авіакатастрофа. Під час виконання бойового завдання у небі зіткнулись екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39. Загинуло троє пілотів. Згодом стало відомо, що одним із загиблих був капітан Андрій Пільщиков із позивним «Джус» — пілот 40-ї бригади тактичної авіації.

Наступного дня на авіакатастрофу відреагував також президент України Володимир Зеленський.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua