Стало остаточно відомо, який об’єкт помітили нещодавно у небі над Києвом

Спалах у небі над Києвом, викликаний метеором.

Спалах у небі над Києвом, викликаний метеором. Фото: із відкритих джерел

У питанні про походження об’єкта, яке з’явилося днями в небі над Києвом, поставлено крапку. Про нього розповіли у Міжнародній метеорній організації.

19 квітня, близько 22:00 у небі над Києвом було зафіксовано яскравий спалах невідомого походження. У місті було оголошено повітряну тривогу, а сили ППО, за даними КМВА, переведені в бойовий режим.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Це породило безліч версій. Припускали, що Землю впав космічний супутник NASA, згадували також про НЛО.

Міжнародна метеорна організація (IMO) розповіла, що спалах у небі над Києвом був викликаний польотом боліда. Його уламки впали імовірно між населеними пунктами Попільня, Романівка, Строків та Паволоч, що на Житомирщині.

Для визначення напряму падіння боліда було задіяно камери, причому не лише на території України. На висоті 98 кілометрів метеор з’явився над Великою Димеркою, коли він летів над Києвом, він уже знизився до 80 кілометрів. Минувши Київ, небесний об’єкт відлетів далі на південний захід.

За інформацією IMO, метеор мав масу 200-300 кілограмів, його діаметр був близько півметра. Знизившись до висоти 38 кілометрів, він вибухнув, перетворившись на дрібні уламки, найбільші з яких могли мати масу трохи більше 1 кг.

Нагадаємо також, у мережі почали жартувати про спалах у небі над Києвом, PRO-kyiv.in.ua зробив із цього приводу добірку мемів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua