Стало відомо, як та коли зміниться монумент «Батьківщина-мати»

Про плани з дерусифікації розповів міністр культури

У Києві демонтують радянський герб з монументу «Батьківщина-мати» та вже створено проєкт заміни. Як передають Pro-KYIV.in.ua, про плани з дерусифікації в ефірі телемарафону розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

За його словами, цього року планують провести демонтаж серпу і молоту зі щита монументу «Батьківщина-мати». Ці елементи пам’ятника радянських часів мають демонтувати у відповідності до українського законодавства до кінця цього року.

«Зараз розпочався та триває процес технічного огляду. Після цього мають бути залучені провідні українські інститути з оцінки того, яким чином можна підійти до демонтажу, вирішення питання в законодавчій сфері щодо врегулювання розбіжностей між законом про вшанування пам’яті Другої світової війни та боротьби з радянськими символами. І створено вже проєкт заміни», — сказав Ткаченко.

До кінця цього року планують провести технічні роботи щодо дерусифікації монументу «Батьківщина-мати», а саме демонтаж радянських символів розпочнеться вже наступного року. Окрім того, наступного року розпочнеться конкурс на тризуб, який встановлять замість серпа і молота. За таку заміну під час опитування в застосунку «Дія» проголосували понад 780 тисяч респондентів.

«Це переконливий доказ того, що насправді хоче бачити громадськість на символі, який за цей час набув вже зовсім іншого значення. Це наша «Батьківщина-мати», яка дивиться на схід і захищає цю країну», — прокоментував міністр культури України вибір українців.

Нагадаємо, монумент «Батьківщина-мати» розташована на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Цей пам’ятник у Києві відкрили в 1981 році. Столична скульптура загальною висотою у 102 метри є найвищою в Європі. Вага сталевої фігури жінки зі щитом та мечем становить пів тисячі тон. На пам’ятнику обладнані два оглядових майданчика, з яких відкривається панорама Києва.

Через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну у Києві та інших містах активізувався процес дерусифікації. Це стосується й монументу «Батьківщина-мати». Один з символів столиці пропонували змінити, зокрема — прибрати герб СРСР або замінити його на Державний герб України. Декомунізувати Батьківщину-мати у петиції пропонували ще торік. Автор вважав, що монумент можна перетворити на скульптура Архистратига Михаїла.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua