Стало відомо, куди переїжджає з Києво-Печерської лаври духовна академія та семінарія

Стало відомо, куди переїжджає з Києво-Печерської лаври духовна академія та семінарія.

Стало відомо, куди переїжджає з Києво-Печерської лаври духовна академія та семінарія. Фото: azbyka

Київська духовна академія та семінарія УПЦ з’їжджає з Києво-Печерської лаври до іншого місця у Києві. Це пов’язано з процесом виселення з Лаври ченців та студентів та передачею території заповіднику.

Духовна академія та семінарія будуть перебувати у Голосіївській пустелі. Це ще один монастир УПЦ у Києві. Про це повідомив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків протоієрей Микола Данилевич.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Ось як він прокоментував процес вимушеного переселення: «Коли ж гнатимуть вас в одному місті, біжіть до іншого». Процитував він Євангеліє від Матвія.

На думку Данилевича, найголовніше — не конкретна адреса, а люди, їх церква хоче зберегти: «важливі не стіни і не приміщення, важливі люди. Християнство виникло як громада, як громада людей, без стін і поза стінами».

Також він розповів, що до Почаївської духовної семінарії (у Тернопільській області) на стаціонар цього року надійшло понад 60 студентів, торік було близько 40. До Київської семінарії цього року надійшло близько 30, торік було близько 65. Студенти перетекли з однієї семінарії до іншої. Причини цього такі, пише Данилевич: «штучно створений скандал навколо Лаври, виселення з Лаври, обстріли, блекаути тощо. Все це заважає нормальному навчальному процесу».

Нагадаємо, на території Києво-Печерської Лаври можуть знести до 15 будівель.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua