Стало відомо скільки чоловіків призовного віку втекли з Київщини за кордон під час війни

Стало відомо скільки чоловіків призовного віку втекли з Київщини за кордон під час війни.

Стало відомо скільки чоловіків призовного віку втекли з Київщини за кордон під час війни. Фото: з відкритих джерел

Завдяки системі «Шлях», яка дозволяє виїхати з країни з волонтерською або гуманітарною метою, із Київської області та міста Києва під час дії воєнного стану вдалося виїхати 7607 чоловіків призовного віку.

Про це пише Главком, посилаючись на проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка перевіряла використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації 

Єдина й обов’язкова умова виїзду через систему «Шлях» було — повернутися. Але 686 чоловіків, із тих, що виїхали, в Україну так і не повернулися.

Загалом же у період з 24 лютого по 31 грудня 2022-го таким способом виїхали 96 442 чоловіків призовного віку. Із них назад не повернулись 9 373 чоловіки, що становить 11,1% від загальної кількості виїздів.

Лідерами за кількістю військовозобов’язаних «утікачів» є Волинська, Львівська, Тернопільська, Київська та Рівненська області.

Що чекає чоловіків призовного віку, які не повернулися з-за кордону?

Їх можуть притягнути до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу від 3400 до 5100 гривень. Якщо з’ясується, що вони нелегально перетинали кордон, то доведеться додатково сплатити від 3400 до 8500 гривень.

Дані з проміжного звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради.Дані з проміжного звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради. Фото: glavcom.ua

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua