Стало відомо, скільки дітей, вивезених в РФ окупантами, вдалося повернути до України

У міністерстві наголошують, що Україна позиватиметься до РФ щодо так званого усиновлення викрадених та вивезених українських дітей.

Стало відомо, скільки вивезених в РФ окупантами дітей вдалося повернути до України / фото УНІАН

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомили про повернення до України з Росії 31 вивезеної окупантами дитини.

Про це йдеться у повідомленні в Telegram-каналі міністерства.

«Чималих зусиль до повернення маленьких депортованих українців додому докладає Мінреінтеграції. За сприяння відомства вже повернуто 55 дітей, 31 з них – безпосередньо з Росії», – мовиться у дописі.

Відео дня

Фільтрацію в Україні контролюють чиновники з адміністрації Путіна — США в ООН

З початку війни росіяни позбавили житла понад 3,5 мільйона українців

Окупанти погрожують депортувати мешканців Запоріжжя за проукраїнську позицію

Фильтрація українців планувалася завчасно, те саме РФ робила в Чечні — Блінкен

Зазначається, що щодня на гарячій лінії опрацьовуються безліч звернень людей, які повідомляють про факти незаконного вивезення дітей до Росії.

«Команда Мінреінтеграції активно підтримує діток також після повернення на Батьківщину: проводяться зустрічі з сім’ями, надається допомога у вирішенні побутових проблем та адаптації тощо», – запевнили у міністерстві.

Також підкреслюється, що міжнародні конвенції визнають депортацію воєнним злочином.

«Україна буде судитися проти РФ за фактами так званого усиновлення викрадених та вивезених українських дітей», — наголошується у повідомленні.

Як писав УНІАН, в американському Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що Росія викрадає українських дітей на окупованих територіях і віддає на усиновлення у російські родини.

Стало відомо, що російські окупанти вивезли силоміць понад 100 дітей, батьки яких позбавлені батьківських чи опікунських прав, з Луганської області в Російську Федерацію.

У Краснодарському краї повідомляли, що понад 1000 дітей з Маріуполя вивезли до Тюмені, Іркутська, Кемерова та Алтайського краю, де їх усиновили росіяни. Повідомлялося, що понад 300 українських дітей ще чекають на «знайомство зі своїми новими родинами».

У Міністерстві закордонних справ України також заявляли, що окупанти погрожують батькам на окупованих територіях Херсонщини та Запоріжжя відправити їх дітей в інтернати.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua