Стало відомо, скільки об’єктів в Києві «дерусифікували» цього року

Загалом планують перейменувати майже 300 вулиць.

Стало відомо, скільки об’єктів в столиці “дерусифікували” цього року / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Цього року в українській столиці «дерусифікували» кілька сотень об’єктів, назви яких були пов’язані з країною-агресором чи СРСР.

Як йдеться в повідомленні Київської міської державної адміністрації, було перейменовано 237 вулиць, проспектів та бульварів, чиї назви були пов’язані з країною-агресором чи радянським минулим.

Крім цього, в столиці облаштовували бомбосховища в закладах освіти та у комунальних закладах дошкільної освіти для майже 190 тисяч осіб. На сьогодні у шкільних бомбосховищах можна розмістити 152 тисячі осіб. 

Відео дня

Перейменування вулиць в столиці 

В червні поточного року у мобільному застосунку «Київ Цифровий» було проведено опитування. Мешканці столиці висловили думку з приводу перейменування майже 300 вулиць в Києві, назви яких пов’язані із СРСР та країною-агресором. 

УПЦ МП відмовилася змінювати назву, попри рішення Конституційного суду

В «Укрзалізниці» запропонували перейменувати 8 станцій столичної кільцевої електрички

Верховна Рада перейменувала місто Новоград-Волинський, що на Житомирщині

На думку громадськості, столичні вулиці повинні мати імена відомих активістів, журналістів, митців, науковців тощо. Зважаючи на результати опитування, столична влада поступово ухвалює рішення про перейменування вулиць. 

Зокрема, 8 грудня, депутати столичної міськради ухвалили на засіданні рішення про перейменування у Києві бульвару Дружби Народів на бульвар імені фундатора української армії Миколи Міхновського.

А наприкінці листопада Голосіївському районі Києва вулицю Іллі Еренбурга перейменовано на вулицю Лілії Лобанової.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua