Фото: Державна митна служба України
Ці предмети були конфісковані правоохоронцями через порушення правил митного законодавства при спробі вивезення їх за кордон без належних документів.
Нещодавно співробітники київської митниці передали стародавню зброю до Національного військово-історичного музею.
Про це повідомляється на сторінці Державної митної служби України.
«Двадцять культурних цінностей поповнять фонд Національного військово-історичного музею України. Скіфські наконечники, навершя хазарського списа, сокири Київської Русі та козацької доби, а також монети Речі Посполитої та орден Червоної Зірки столичні митники вилучили через порушення митного законодавства при спробі вивезення їх за кордон каналами поштового зв’язку без законних на те підстав», — йдеться у дописі.
Невдовзі 20 рідкісних артефактів поповнять колекцію музею. Фото: Державна митна служба України
Фото: Державна митна служба України
Ось деякі деталі про археологічні артефакти:
- П’ять автентичних тригранних скіфських бронзових наконечників стріл були знайдені під час перевірки відправлення, яке прямувало з Білої Церкви до Німеччини. Артефакти датуються V століттям до н.е. Три з п’яти наконечників — рідкісного типу;
- Автентичні сокири з кричного заліза були знайдені в трьох посилках, відправлених до США від одного відправника з Дніпропетровщини. Сокири зберегли свої гострі леза. Найбільша з них — доби козацтва з умовною назвою «горбач», віком XVI-початок XVII століття. Дві менших сокири мають робоче призначення і належать до доби Київської Русі — X-XIII століття.
Митники зауважили, що завдяки пильності правоохоронців цінні артефакти не потрапили до рук торгівців незаконного антикваріату.
Автентичні сокири часів Козацтва. Фото: Державна митна служба України
Тригранні скіфські бронзові наконечники стріл та старовинні монети. Фото: Державна митна служба України
Передбачається, що після мистецтвознавчої експертизи та усіх необхідних процедур ці історичні предмети будуть зберігатися в Національному військово-історичному музеї, де кожен відвідувач зможе побачити їх на власні очі.
До теми: київські митники запобігли незаконному вивезенню до Бельгії декількох опудал червонокнижних тварин, які підпадають під захист міжнародних природоохоронних конвенцій CITES та Бернської конвенції.
Тетяна АСАДЧЕВА