Стародавній осад допоміг розвіяти 750 000-річний міф про льодовик

Дослідження допоможе вченим зрозуміти, що може чекати на Арктику в майбутньому.

Нове дослідження допомогло науковцям зрозуміти майбутнє Арктики / фото: REUTERS

Науковці дослідили ріст водоростей та дійшли висновку, що протягом більшої частини останніх 750 тисяч років в Арктиці існував не постійний шельфовий льодовик, а сезонний лід. Таким чином, вони змогли кинути виклик давнім теоріям, пише видання SciTechDaily. 

Видання зазначає, що дослідники протягом довгого часу сперечалися з приводу того, чи був колись товстий, безперервний шельфовий льодовик на поврхні Північного Льодовитого океану під час найбільш екстремальних льодовикових періодів. 

Результати дослідження вказують на те, що Північний Льодовитий океан був вкритий сезонним морським льодом. Від дозволяв існувати ділянкам відкритої води та створював умови, що здатні підтримувати життя навіть у найхолодніші моменти за останні 750 тисяч років. 

Відео дня

Це відкриття дає важливі підзказки про те, яка реакція відбувалася в Арктиці на зміни клімату. Також ця інформація корисна й тим, щоб спрогнозувати майбутні зміни в цьому регіоні. 

Читайте також:

Земля «розкручується»: вчені зафіксували рекордну швидкість обертання планети

У світу залишилося лише кілька років, щоб уникнути небезпечного потепління, — ООН

Частина України може зникнути під водою: кліматологиня попередила про катастрофу

Провідний автор дослідження з Арктичного університету Норвегії та співкерівник проекту Into the Blue – i2B Йохен Кніс  поділився, що керни осадових порід (зразки відкладень з глибин морського дна, — прим. ред), що були взяті для дослідження, показали, що морське життя було активним навіть у найхолодніші часи: 

«Це свідчить про те, що на поверхні було світло і вода. Ми б не отримали цих зразків, якби вся Арктика була замкнена під кілометровою товщею льоду.» 

Вирішальним доказом в цьому дослідженні відіграла молекула IP25, яку виробляють водорості, що мешкають в сезонному морському льоді. Те, що вона присутня в шарах осаду вказує на те, що Арктика не була постійно вкрита суцільним крижаним покривом. 

Дане дослідження важливе тим, що проливає світло на те, як Арктика реагувала на екстремальні умови в минулому. Розуміння того, як морський лід і циркуляція океану реагували на минулі кліматичні зміни, допомагає вченим спрогнозувати, що може чекати на Арктику у майбутньому. 

Наслідки глобального потепління

Раніше УНІАН розповідав, що команда міжнародних науковців вважає, що через зміни клімату незабаром може дуже швидко змінитися рівень води в морі. Також на це вплине коливання полюсів Землі. Такий висновок науковці зробили після дослідження викопних решток та осадових порід.

Також ми писали, що кліматичний центр Коперника повідомив, що площа океанічного льоду біля обох полюсів Землі на кінець лютого поточного року мала найнижчий показник за весь час спостережень. Через танення льоду в Арктиці та Антарктиці, що відбулося внаслідок потепління, відбувається нагрівання океану.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua