Столичні РДА використали 4% коштів, виділених на ремонт укриттів

Бомбосховище (ілюстративне). УНІАН

Районні державні адміністрації в Києві освоїли 4,3% коштів, виділених Київрадою на ремонт укриттів. Дві адміністрації взагалі не витрачали грошей на ці цілі. У КМДА порахували використання коштів на облаштування сховищ у районах за 7 місяців цього року. Загалом у столичному бюджеті на ремонти укриттів у 2023 році передбачені понад 765 млн грн.

Про це повідомив у Facebook депутат Київради, голова Тимчасової контрольної комісії з перевірки укриттів Леонід Ємець.

Він оприлюднив листа з відповідними розрахунками, який надіслали начальнику Київської міської військової адміністрації Сергію Попку.

Депутат звернув увагу, що Деснянська і Солом’янська адміністрації за 7 місяців не освоїли коштів зі столичного бюджету на поліпшення стану укриттів.

За результатами аналізу витрат, столичним РДА надіслали листи, в яких акцентувалось на важливості своєчасного ремонту і облаштування підвалів багатоповерхівок, які можуть бути використані як укриття.

Керівництво КМДА також закликає військову адміністрацію надати доручення главам районів щодо капремонту цивільних приміщень житлових будинків, які мешканці можуть використовувати як укриття.

Що відомо про перевірки об'єктів цивільного захисту у Києві та області

Уночі 1 червня Росія завдала ракетного удару по Києву. Внаслідок цього у Деснянському районі столиці загинули три людини: 9-річна дівчинка, її 34-річна мама і 33-річна жінка. Чоловік однієї з загиблих та жителі району стверджують, що укриття, де хотіли сховатися від обстрілу люди, було зачинене.

За дорученням Президента Володимира Зеленського 3-го червня стартувала комісія щодо перевірки укриттів у столиці. Вона оцінювала доступність та базові параметри.

Спеціальна комісія щодо перевірки стану і доступності укриттів Києва 10 червня закінчила перевірку всіх 4655 сховищ. За підрахунками, 15% укриттів придатні без зауважень, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Київрада створила тимчасову контрольну комісію з перевірки утримання укриттів, їх цілодобової готовності до використання та підтримки належного технічного стану укриттів.

У червні Київрада додатково виділила 750 млн грн на ремонт столичних укриттів. 500 млн грн вирішили спрямувати до РДА, які мають виконувати ремонтні роботи. Розподіл коштів здійснювали за кількістю населення в кожному з районів.

Мапа укриттів є в додатку "Київ Цифровий". У застосунку можна поскаржитись не лише на недоступні укриття, а й на їх незадовільний стан.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua