Столичним школам не рекомендують проводити святкові лінійки 1 вересня

Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Київська влада не рекомендує проводити 1 вересня у школах святкові лінійки з нагоди Дня знань з міркувань безпеки. А для першокласників можна провести день знайомства з першою вчителькою.

Про це під час брифінгу розповів заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, повідомляє кореспондентка Суспільного.

"Ми не рекомендуємо проводити лінійки, знову ж таки, з метою безпеки. Ми не можемо заборонити (проведення лінійок — ред.), це рішення батьків або педколективів", — сказав Мондриївський.

Водночас, його словами, немає заперечень проти того, аби у перших класах зібралися з батьками та першою вчителькою і провели знайомство.

"Із 421 комунальної школи всі пройшли обстеження на безпеку, і всі вони готові до нового навчального року. 77% із цих шкіл — це школи, які мають укриття і отримали підтвердження від усіх служб, ДСНС, військових про те, що їхні укриття готові приймати і забезпечувати безпеку дітей", — зазначив посадовець.

Він додав, що ті заклади, які не мають укриттів, укладають договори із сусідніми будівлями, які можуть служити як укриття, або працюватимуть в онлайн-режимі.

"Цікавим фактом є те, що із 178 тисяч дітей, які в Києві зараз, 138 тисяч готові й хочуть вчитися офлайн", — розповів заступник голови КМДА.

Директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян повідомила, що у Києві в онлайн-форматі працюватимуть 18 шкіл. Це ті заклади, які не мають укриттів і не знайшли поруч на відповідній відстані інше приміщення, що можна використовувати, як укриття.

"Ми не приховуємо того, що є частина шкіл, у яких ще тривають роботи в укриттях. І ось ці школи ще тимчасово також можуть зменшити кількість дітей, які приходять на офлайн-навчання, або взагалі ще тиждень чи два перебувати в дистанційному форматі, щоб завершити ремонтні роботи", — сказала Фіданян.

Що відомо

  • Мер Києва Віталій Кличко проінспектував готовність освітніх закладів до навчального сезону та наявність в них укриттів. 95% шкіл працюватимуть у змішаному форматі навчання — як очному, так і онлайн.
  • Загалом у Києві перебувають 60% дітей-школярів, 20% дітей знаходяться за кордоном, 20% — в інших регіонах України. Понад 4 тисячі дітей-переселенців уже прийняли школи та садки столиці. Їхня кількість збільшується.
  • Навчання в Україні має розпочатися за можливості за графіком 1 вересня, при цьому захисні споруди, зокрема бомбосховища, мають бути підготовленні до використання в разі загрози, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
  • З вересня навчання можуть відновити лише у школах зі сховищами. Укриття повинні бути в кожному освітньому закладі Києва і Київщини, або у безпосередній близькості до них, і розраховані на всіх учнів та працівників. Якщо неможливо забезпечити укриття для всіх, навчання має проводитися у кілька змін

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua