Фото: Unsplash (ілюстративне)
Протягом серпня на телефон довіри Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству надійшло 1 486 звернень, із яких 437 — щодо домашнього насильства.
Про це повідомила пресслужба Київської міської державної адміністрації із посиланням на заступницю голови КМДА Марину Хонду.
За її словами, особливо гострою проблемою залишається домашнє насильство, адже у серпні кількість звернень зросла майже на 6% . Їз 437 зареєстрованих — 381 від жінок та 56 — від чоловіків.
"Люди, які зверталися на телефон довіри, розповідали, що не можуть спати, прокидаються від страшних снів, відчувають постійний страх і тривогу. Багато хто з них втратив близьких і рідних, і це ще більше посилило їхні переживання",— каже Хонда.
Вона також повідомила, що у серпні збільшилася і кількість людей, які перебували в кімнатах кризового реагування (19 жінок, 15 дітей та 1 чоловік) та притулках (7 жінок та 5 дітей). Протягом місяця працівники мобільних бригад соціально-психологічної допомоги надали 114 консультацій щодо домашнього насильства. Цей показник також збільшився майже на 19%.
У КМДА нагадують, що міська служба телефону довіри працює конфіденційно, безоплатно та цілодобово за номерами: 15-00 (зі стаціонарного) та 044-272-15-00 (із мобільного). Також можна отримати очну психологічну підтримку та юридичну допомогу в Денному центрі соціально-психологічної допомоги за адресою: вул. Райдужна, 6-А.
Що відомо про психологічну допомогу в Києві
На початку квітня у Києві відкрили перший в Україні Центр стресостійкості. Його фахівці надаватимуть психологічну підтримку зокрема демобілізованим військовим, членам їхніх родин. А також працівникам, які під час війни забезпечують життєдіяльність міста.
У Києві працюють п’ять мобільних бригад, які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим від домашнього насильства.
У столиці працює Центр допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку.
У Києві функціонує Кризовий центр “Соціотерапія”, де допомагають людям з гострим стресовим станом, спричиненим війною. Звернутися по допомогу може кожен, хто цього потребує.
В Україні збільшується попит на психологічну та психіатричну допомогу, тому Національна служба здоров’я України разом з ВООЗ розробляє новий пакет послуг, щоб пацієнти могли отримувати консультації та психологічну допомогу на первинному рівні, у свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.
Психологи кажуть, що через воєнні дії люди відчувають більший стрес, хоч проблеми, з якими звертаються, ті самі, що були й до війни, але стали "яскравіше виражені".