Створено сувенірні монети, присвячені закатованим у Бучі українцям (фото, відео)

Загальний наклад — 7,5 тис. 20% від продажу монет будуть спрямовані на відновлення міста.

Присвячена закатованим у Бучі монета / Скріншот

Велосипед, церква та дерево: нові символи багатостраждальної Бучі відтепер зображені на сувенірних монетах. За їхній дизайн і виготовлення взялися два корінні бучанці, які пережили окупацію регіону.

Автори проекту присвячують колекцію закатованим та загиблим від рук загарбників жителям Бучі. Кожна монета — це не тільки сувенір, а й нагадування про звірства російських солдатів. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

На монеті зображені головні символи окупації Бучі: покинутий велосипед на дорозі, власника якого розстріляли росіяни; місцева церква, на території якої знайшли найбільше масове поховання убитих бучанців; і дерево як символ відродження життя.

Відео дня:

Бучанські монети виконані з різним покриттям — платиною, нікелем та золотом. Загальний наклад — 7,5 тис. 20% від продажу монет будуть спрямовані на відновлення міста.

«Це — символ нашого духу, нашої незламності. Ми, люди, що почали життя спочатку, створили нашу монету як нагадування як про трагедію, так і про нашу нескореність», — розповів Владислав Кушнір, ініціатор проекту «Бучанська монета».

Жахіття у Бучі: майстри створили сувенірні монети, присвячені закатованим українцям

Бучанська різанина — що відомо

2 квітня з’явилася інформація від Генштабу ЗСУ про остаточне звільнення всієї Київської області від російських окупантів.

Після цього стали з’являтися дані про звірства окупантів. Росіяни вбивали і ґвалтували, знущалися і катували людей. На фото з Бучі, які згодом з’явилися в мережі, можна побачити, що окупанти вбивали пов’язаних людей.

У свою чергу Міноборони РФ заперечувало свою причетність до жорстоких вбивств і тортур жителів Бучі, заявивши, що тіла викинули на вулиці після того, як всі російські підрозділи пішли з міста.

Під час зачистки від ДРГ та нерозірваних боєприпасів у Бучі українські захисники знайшли братську могилу з понад 280 тілами мирних жителів з ознаками насильницької смерті. На узбіччях валялися тіла застрелених жінок.

Поліцейські Київщини вже виявили та оглянули 1290 тіл громадян, які загинули під час бойових дій в області.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua