Світ неначе зупинився: українські полярники зафіксували рідкісне явище (фото)

Біля української антарктичної станції на острові Галіндез штиля майже не буває.

Полярники з України зазняли рідкісне явище / фото facebook.com/@AntarcticCenter

Українські полярники встигли зазняти рідкісне явище – повний штиль у районі антарктичної станції «Академік Вернадський». Замерлі вода, повітря разом із крижаними брилами створюють фантастичний ефект.

Про це розповіли у Національному антарктичному науковому центрі. Йдеться, що штиль — рідкісне явище біля української полярної станції «Академік Вернадський», яка розташована на острові Галіндез.

Цей острів, що знаходиться у Південному океані, входить в групу Аргентинських островів Архіпелагу Вільгельма.

Відео дня

У Центрі додали, що неймовірну мить зазняла біологиня 29-ї української арктичної експедиції Тетяна Баглай під час робочого виїзду на човні:

«В цьому районі Антарктики постійно дмуть сильні вітри, ще й почасти з опадами. Але коли наступає затишшя, то можна зробити надзвичайно красиві фото в океані. Світ навколо неначе зупиняється, а величезні айсберги, хмари та гори континенту фантастично відбиваються у дзеркалі води».

Читайте також:

Стародавній м’ясоїдний «жахливий птах» міг досягати висоти понад 3 метри, — дослідження

У Колорадо виявили рештки «болотного мешканця», який жив ще за часів динозаврів

© фото facebook.com/@AntarcticCenter

© фото facebook.com/@AntarcticCenter

© фото facebook.com/@AntarcticCenter

© фото facebook.com/@AntarcticCenter

© фото facebook.com/@AntarcticCenter

© фото facebook.com/@AntarcticCenter

Новини науки — що повідомлялося

Нещодавно українські полярники зафільмували величезний айсберг, всередині якого – велика кількість прісної води. Унікальний айсберг зняв з дрона сисадмін 29-ї УАЕ Олександр Мацібура. Вчені звернули увагу, що всередині цієї льодової гори – цілий басейн прісної води, але ця краса свідчить про негативні зміни клімату.

Зокрема, часом швидкість танення льодовиків в Антарктиці зростає. Відповідно, більша кількість прісної води потрапляє до Південного океану. Оскільки прісна вода відрізняється від солоної за щільністю, то зростання її кількості в океані може впливати навіть на течії.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua