Суд Франції випустив Жеваго під заставу в 1 мільйон євро — Reuters

Слухання у справі про екстрадицію Жеваго в Україну призначено на 19 січня.

4 січня 2023 року Фонд гарантування подав позов проти Жеваго на 46 мільярдів гривень / УНІАН

Суд у Шамбері на сході Франції ухвалив рішення звільнити українського мільярдера Костянтина Жеваго до слухань у справі про екстрадицію в Україну.

Як повідомляє Reuters, суд погодився звільнити його під заставу в 1 мільйон євро (1,05 мільйона доларів), що підтверджує звіт одного з адвокатів Жеваго Франсуа Зімере.

Згідно з рішенням суду Жеваго не може залишити територію Франції. Він має передати владі свої два паспорти, відзначатися в місцевій поліції три рази на тиждень і відповідати на судові виклики.

Відео дня

Слухання у справі про екстрадицію призначено на 19 січня.

Фонд гарантування подав позов проти Жеваго на 46 мільярдів гривень

Жеваго вийшов з ради директорів Ferrexpo

Затриманого олігарха Жеваго просили не їздити до Франції, але любов до вечірок перемогла – журналіст

Справа Костянтина Жеваго:

Костянтин Жеваго — народний депутат III-VIII скликань і колишній власник банку «Фінанси та Кредит». У 2015 році Нацбанк України визнав цю фінансову установу неплатоспроможною, ліцензію банку було відкликано, розпочато процедуру ліквідації. Через три роки Фонд гарантування вкладів заявив, що перед банкрутством з банку Жеваго незаконно вивели майже 5 млрд гривень. 

У вересні 2019 року ДБР повідомило екс-нардепу про підозру в організації розтрати грошей фінустанови. Сам Жеваго стверджував, що махінації без його відома проводили тодішні менеджери банку, але на допити в ДБР не з’являвся. 9 жовтня 2019 року повідомлялося, що Жеваго оголошений у розшук. У листопаді 2019 року тодішній директор ДБР Роман Труба заявив, що Жеваго виїхав з України в одну з країн Європи. ЗМІ повідомляли, що йдеться про Швейцарію. 

У червні 2020-го року суд дозволив заарештувати бізнесмена. 15 липня 2021 року в ДБР повідомили, що Інтерпол оголосив Жеваго в міжнародний розшук. 

У серпні 2022 року ЗМІ встановили, що Жеваго в Монако. Його помітили на його власній яхті «Z».

27 грудня 2022 року на елітному курорті в Куршевелі (Франція) екс-нардепа затримали. Зараз готуються документи для екстрадиції.

30 грудня 2022 року Жеваго вийшов з Ради директорів Ferrexpo.

4 січня 2023 року Фонд гарантування подав позов проти Жеваго на 46 мільярдів гривень.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua