Суд повернув державі 80 об’єктів Києво-Печерської лаври, що контролювала УПЦ МП

Об’єкти Нижньої Лаври передані державному заповіднику «Києво-Печерська Лавра».

Лавру повертають під контроль держави / фото УНІАН, Віктор Ковальчук

Сьогодні, 10 серпня, Господарський суд міста Києва зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру (Чоловічий монастир) Української православної церкви повернути майно Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра». Про це повідомляє в Telegram Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП).

Зазначається, що після довгих судових слухань нарешті було ухвалене рішення щодо повернення музею 79 об’єктів Нижньої Лаври. 

В міністерстві нагадали, що вчора, 9 серпня, Господарський суд міста Києва по іншій справі визнав законним розірвання договору безоплатного користування, укладеного між Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою (Чоловічий монастир) УПЦ та Національним заповідником «Києво-Печерська лавра». При цьому підставою для розірвання договору стала низка порушень, які були встановлені під час перевірки комісією МКІП та заповідником.

Відео дня

Протистояння довкола Лаври

Як повідомляв УНІАН, протистояння довколо Києво-Печерської лаври триває не перший місяць. Ще в березні 2023 року УПЦ МП мала звільнити всі приміщення Лаври, бо заповідник розірвав з нею договір про оренду. Біля Лаври стояли прихильники цієї церкви і перешкоджали комісії Мінкульту пройти в приміщення, щоб описати майно і опломбувати приміщення. Відбувалися постійні словесні перепалки, інколи штовханина, молитви і прокльони.

Тільки 6 липня правоохоронцям вдалося розблокувати доступ до кількох корпусів Лаври.

В.о. директора заповідника Максим Остапенко сказав, що Московський патріархат повинен до кінця року передати об’єкти культурної спадщини і мощів святих до державного заповідника «Києво-Печерська Лавра».

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua