Суд відмовив у забезпеченні позову УПЦ МП про розірвання договору оренди Києво-Печерської Лаври

Фото: УНІАН

Господарський суд міста Києва відмовив у забезпеченні позову Української православної церкви до заповідника "Києво-Печерська лавра" щодо розірвання в односторонньому порядку договору про оренду Лаври.

Про рішення повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Telegram.

Відповідну ухвалу було оприлюднено в четвер, 30 березня.

"Суд відмовив у забезпеченні позову по справі №910/4552/23 від УПЦ до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про визнання недійсним правочину щодо односторонньої відмови договору, застосування наслідків недійсності розірвання Договору № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю", — зазначив міністр.

Адвокат Києво-Печерської лаври протоієрей Микита Чекман повідомив Суспільному, що рішення суду в УПЦ МП будуть оскаржувати.

Що відомо про події, пов'язані з храмами Києво-Печерської Лаври

31 грудня закінчився термін угоди про оренду Успенського та Трапезного соборів Українською православною церквою (МП).

Успенський собор і Трапезну церкву на території заповідника "Києво-Печерська лавра", повернули в державу. У відповідь УПЦ (МП) подала позов до суду через відмову використовувати храми Лаври.

З 29 березня з УПЦ МП розривають договір про оренду Нижньої Лаври. Намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП, що займає частину Лаври, заявив про відмову звільняти приміщення.

Народні депутати звернулися до СБУ з проханням прослідкувати, аби з Лаври не зникли мощі та ікони.

21 березня в Києво-Печерській лаврі закрили вхід у ближні печери з мощами святих. Там почала роботу комісія, яка визначить, чи збережені музейні експонати.

29 березня сплив договір оренди національного заповідника "Києво-Печерська лавра" з Українською православною церквою МП. Представники церкви мають залишити територію Лаври. У цей день на її території представники УПЦ МП провели молебень. Представники УПЦ МП подали позов до суду щодо визнання недійсною односторонню відмову від продовження договору, і заявили, що не збираються виселятися з Лаври до закінчення судового процесу.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua