ТЦК можуть відмовити у відстрочці за наявності дружини з інвалідністю: деталі від юриста

Щоб реалізувати право на відстрочку, треба враховувати кілька важливих моментів.

ТЦК мають право відмовити у відстрочці, якщо дружина має інвалідність / колаж УНІАН, фото УНІАН

Територіальні центр комплектування та соціальної підтримки можуть відмовляти у відстрочці від мобілізації військовозобов’язаним, які мають дружину з 1 або 2 групою інвалідності, якщо є інші працездатні особи, зобов’язані відповідно до закону їх утримувати. Про це інтерв’ю «РБК-Україна» розповіла юрист Діана Тернова.

Вона розповіла про один із варіантів, коли можуть відмовити чоловіку у якого дружина з інвалідністю. Таке можливо, якщо у подружжя є повнолітні діти.

Юрист також пояснила, якщо людина підпадає під деякі категорії, то відстрочка не надається автоматично. Повідомлення про наявність підстав для відстрочки є частиною оновлення даних в ТЦК.

Відео дня

«З огляду на практику, бувають непоодинокі випадки, коли люди, маючи підстави для відстрочки, все одно захищають Батьківщину, погоджуючись на добровільну мобілізацію. Тож право на відстрочку – це право, однак його необхідно реалізувати», – пояснила експерт.

Вона підкреслила, щоб реалізувати право на відстрочку, треба враховувати кілька важливих моментів. По-перше, необхідно написати заяву, в якій коротко та обґрунтовано викласти обставини з посиланням на закон про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, і попросити надати відстрочку.

До заяви також треба додати документи, які підтверджують відповідні обставини для відстрочки. А надалі після проходження ВЛК – очікувати відповідь стосовно надання відстрочки.

Юрист дала основні поради для оформлення відстрочки:

  • написати обґрунтовану заяву;
  • зібрати та завірити нотаріально всі необхідні документи, які підтверджують право на отримання відстрочки;
  • зареєструвати заяву з документами в ТЦК та СП;
  • не проходити ВЛК, поки не зареєструєте заяву з документами.

Отримати відстрочку можна тільки на підставі військово-облікового документа. Такими документами зараз є військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного. Тобто, за приписним або старою довідкою з військкомату, цього не можна зробити, а потрібно оновити даний документ.

Відстрочка від мобілізації

Раніше УНІАН розповідав, хто звільняється від мобілізації в Україні 2024 року з 1 березня. Під час воєнного стану діє не лише мобілізація, а й відстрочка від мобілізації – Україна має у своєму законодавстві статтю 23 «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яка регламентує порядок призову.

Під час проведення загальної мобілізації між призовниками та ТЦК стаються непорозуміння щодо того, коли саме необхідно подавати документи, що підтверджують право на відстрочку. Військовозобов’язані зазвичай хочуть подавати документи до проходження ВЛК, водночас в ТЦК наполягають на тому, щоб подавати їх після.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua