У Києві у парку Слави демонтували погруддя радянських діячів. Олег Слабоспицький/Facebook
У Києві у парку Слави демонтували погруддя радянських військових та державних діячів.
Про це Суспільному повідомили у профільній комісії Київської міської ради.
Там зазначили, що, зокрема, демонтували погруддя Сидора Ковпака.
"В Києві демонтували погруддя совєцьких військових діячів Сидора Ковпака, Івана Черняховського, Павла Рибалка, Олексія Федорова в парку Слави. Це відбулося на виконання рішення Київради від 4 липня 2024 року про усунення цих та інших об'єктів з публічного простору в рамках деколонізації. В подальшому мають бути демонтовані також постаменти", — повідомив на своїй сторінці у Facebook громадський діяч Олег Слабоспицький.
У Києві у парку Слави демонтували погруддя радянських діячів. Олег Слабоспицький/Facebook
У Києві у парку Слави демонтували погруддя радянських діячів. Олег Слабоспицький/Facebook
У червні минулого року у ЗМІ повідомлялося, що у парку Слави деякі з монументів були обмальовані. Згодом з постаментів були демонтовані усі текстові підписи.
21 листопада цього року стало відомо, що Київрада визначила ще 47 пам'ятних об'єктів й елементів оздоблення, які мають прибрати з публічного простору міста в межах декомунізації та дерусифікації. Із них — 27 об'єктів, які потребують повного демонтажу.
Також до переліку увійшли 20 об'єктів, на яких мають вилучити окремі елементи композиції або змінити текст. Зокрема, на пам'ятниках Борису Патону і Іллі Рєпіну планують замінити написи російською мовою на українську. Демонтують монограму із зображенням імперського вензеля Олександра ІІІ на в'їзній брамі до Свято-Михайлівської лікарні (колишня Олександрівська лікарня).
Наразі з публічного простору столиці вже прибрали 117 таких об'єктів чи елементів. Нині ще не демонтували 87, із яких 12 поки мають пам'яткоохоронний статус.
Що відомо про деколонізацію і дерусифікацію в Києві
26 квітня 2022 року в Києві демонтували радянський монумент під Аркою тоді ще "дружби народів". Гранітну стелу з багатофігурною групою, присвячену Переяславській Раді, планували розібрати згодом.
Саму Арку перейменували рішенням Київради 14 травня 2022 року. Тепер вона офіційно називається Арка Свободи українського народу. Тоді ж столичні депутати затвердили перелік понад 40 пам'ятників і пам'ятних знаків, які мали прибрати з вулиць і будівель столиці і передати до музею тоталітаризму.
Наприкінці квітня 2022 року Київська міська рада почала приймати пропозиції щодо перейменування міських об'єктів, які мають назви, пов'язані з Росією та Білоруссю. У запропонованому списку було 279 пунктів, зокрема вулиці, провулки, алеї, шосе, проспекти та станції метрополітену.
Київ став лідером серед українських міст за кількістю перейменованих вулиць і площ упродовж 2022 року.
1 серпня 2023 року в Києві з монумента "Батьківщина-Мати" зняли герб колишнього СРСР. Демонтаж та встановлення тризуба завершили до Дня Незалежності України.
Станом на листопад 2023 року, в Києві демонтували понад 60 пам'ятних об'єктів, які пов'язані з історією та культурою РФ або СРСР.
У Києві створили мапу, де можна подивитись нові назви дерусифікованих вулиць та їхню історію. Близько 15% перейменувань пов'язані з українськими військовими, ще стільки ж з назвами місцевості. Найменший відсоток припадає на спортсменів і космонавтів.
На початку 2024 року в Києві з'явився сквер імені ізраїльської прем'єрки Голди Меїр і вулиця Кікабідзе. Ще кілька вулиць отримали нові назви. Зокрема, проспект Повітрофлотський став проспектом Повітряних Сил.
Наприкінці серпня Київрада перейменували ще 7 вулиць та провулків. Їм присвоїли імена загиблих українських героїв-захисників.
Читати ще
Читати ще
Київрада змінила назви 13 міських об’єктів та двох театрів
Читати ще
Понад пів мільйона гривень коштуватиме демонтаж горельєфа «Курська битва»: столичні музейники шукають підрядника
Топ дня
В Укренерго повідомили коли відключатимуть світло у Києві та області 4 грудня, 18:04
Верховний суд залишив у силі вирок двом ексберкутівцям у справі про побиття євромайданівця 4 грудня, 16:14
На Київщині діє понад 450 «пунктів незламності»: де їх знайти 4 грудня, 13:17
Як вимикатимуть світло в Києві та області: графік відключень на 4 грудня 3 грудня, 21:17
У київському метрополітені назвали собівартість проїзду: дорожче майже в 5 разів Ексклюзивно 3 грудня, 20:49
Вибір редакції
Бігли військові, спортсмени та робот-пес: у Києві провели благодійний забіг Run4Victory на підтримку Нацгвардії України
У Києві відкрилася виставка «Протест/архітектура. Барикади і намети: світ і Україна»
«Мій матч за героїв»: у Києві ветерани на протезах зіграли з зірками у футбол
До патрулювання вулиць Києва муніципальна охорона почала залучати службових собак
ТЮГ на Липках у Києві відкрив свій 100 театральний сезон: у закладі розповіли чого очікувати глядачам