Тижневик боротьби з вірусними гепатитами: скільки киян пройшли безкоштовне обстеження

Тестування на гепатит (ілюстративне). Фото: Суспільне Рівне

У Києві з 24 липня до 4 серпня тривав профілактичний тижневик з нагоди Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами. За цей час у комунальних медзакладах понад 19 тис. містян пройшли обстеження на наявність гепатитів В і С. Більш як у пів тисячі людей експрес-тести показали позитивний результат.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

За її словами, після виявлення антитіл до вірусів гепатитів В або С за допомогою швидких тестів, пацієнтів направили на діагностику методом ПЛР, щоб остаточно підтвердити діагноз. Частина з них уже почали лікування.

Крім того, 6 серпня у межах тижневика профілактики гепатиту столичні медики спільно з громадською організацією "100% життя. Київський регіон" обстежували містян, які відпочивали в Гідропарку. Кожен охочий міг перевіритися на вірусні гепатити чи ВІЛ і проконсультуватися з інфекціоністами.

"Серед 324 осіб, які пройшли швидке тестування, лікарі виявили одну людину з антитілами до гепатиту та двох — до ВІЛ-інфекції. Наразі всім трьом діагнози підтверджені, і вони вже розпочали специфічну терапію", — зазначила директорка Департаменту.

Вона наголошує, що кияни можуть пройти швидке тестування чи поглиблене обстеження не лише під час профілактичних тижневиків, а в будь-який час.

Усі комунальні медзаклади столиці забезпечені необхідними тестами. Аналіз безкоштовний. Лікування гепатиту у лікарнях Києва, що належать до комунальної сфери, безоплатне, зауважила Валентина Гінзбург.

Що відомо про симптоми і діагностику гепатиту

Скринінг швидкими тестами на вірусні гепатити В і С можна пройти, звернувшись до свого сімейного лікаря, у консультативно-діагностичний центр або лікарню.

Тестування проводять медичні працівники, а в разі виявлення вірусу – направляють до Київської міської клінічної лікарні № 5 для детальної діагностики методом ПЛР.

Гепатит може мати безсимптомний перебіг або незначні клінічні прояви. Невилікувана гостра фаза вірусного гепатиту С переходить у хронічну форму. У третини пацієнтів виникає цироз або рак печінки.

Найбільш поширені симптоми гепатиту: загальна слабкість, швидка втомлюваність, дратівливість, нудота, блювання, діарея, болі в животі, потемніння сечі, пожовтіння шкіри, слизових оболонок, підвищення температури тіла.

Гепатитом А та Е можна заразитися в побуті, а інфікуватись вірусами гепатиту В, С і D можливо під час переливання крові, медичних маніпуляцій, вживання ін’єкційних наркотиків, незахищеного статевого акту, відвідуючи манікюрний і тату-салони.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua