Чинне законодавство України забороняє займатися практикою в сфері медицини без відповідної ліцензії. Порушення законодавства карається штрафом в розмірі від однієї до двох тисяч неоподаткованих мінімумів з конфіскацією медичного обладнання або без неї. Якщо внаслідок надання медичних послуг без ліцензії наступили важкі наслідки для пацієнтів винним особам загрожує кримінальна відповідальність.
Хто має право на здобуття ліцензії
Право на її отримання мають як юридичні особи так і фізичні особи-підприємці. Для керівника медичного закладу або приватного підприємця наявність вищої медичної освіти не обов’язкова – достатньо щоб у штаті лікарні був головний лікар (для юридичної особи) або дипломовані лікарі (для підприємців). Ліцензія видається тільки Міністерством охорони здоров’я України.
Для отримання ліцензії необхідно подати в міністерство заяву встановленого зразка, інформацію про працівників медичного закладу з зазначенням їх освітнього та кваліфікаційного рівня та інформацію про наявні матеріально-технічні засоби та приміщення та обладнання.
Які вимоги пред’являються до претендентів на отримання ліцензії
Серед вимог до приміщення медичного закладу та обладнання є:
· відповідність приміщення вимогам санітарних норм (потрібна довідка чи акт обстеження санепідемстанції – лабораторного центру). Для надання ліцензії на здійснення первинної медичної допомоги висновку не потрібно;
· приміщення для дермовенерологічних та рентген-кабінетів не повинні перебувати в будинках, де проживають люди;
· перелік необхідного медичного обладнання затверджено у відповідному табелі оснащення кабінету. Крім того, все обладнання повинно бути перевірено метрологічною службою та сертифікованим.
Медичний персонал лікарні повинен мати вищу освіту, сертифікати лікаря – спеціаліста та відповідну атестацію (підтверджується кожні 5 років). Окремі вимоги до головного лікаря – вища медична освіта та стаж роботи за спеціальністю не менше 5 років.
Як гарантовано отримати необхідний вердикт
Навіть ретельна підготовка всіх необхідних даних для отримання медичної ліцензії документів не гарантує її отримання. Оптимальний варіант – скористатися послугами юридичної компанії, наприклад https://lfbillion.com.ua/service/liczenziya-na-medichnu-praktiku/, тоді шанси на отримання ліцензії зростають в рази. Не слід довіряти неперевіреним фірмам, які за винагороду в розмірі від 8000 до 14000 гривень обіцяють «порішати питання» в Міністерстві. Ліцензійну комісію, яка складається більш як з 10-ти шановних осіб, такі суми не цікавлять.
Тож скористайтеся послугами юридичної компанії Billion і гарантовано очікуйте на отримання медичної ліцензії впродовж 20-30 днів.