Перша леді України Олена Зеленська. Фото: Telegram/Олена Зеленська
6 вересня у Києві, в Софії Київський відбувся третій Саміт перших леді та джентльменів на тему "Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього". В цьому році одним із результатів зустрічі стало заснування мережі медичного партнерства між країнами.
Про це у Telegram повідомила перша леді України Олена Зеленська.
"Двадцять шість перших леді та джентльменів у змішаному форматі. Рада вітати колег сьогодні в Києві на третьому Саміті нашої спільноти. Як і обидва попередні, проводимо його в місці сили українців – у Софії Київській. І як раніше, зібралися, щоб діяти разом задля порятунку й покращення людських життів", — йдеться у дописі Олени Зеленської.
За її словами на першій панелі було обговорено, як дбати про ментальне здоров’я та плекати стійкість.
"Зокрема було представлено унікальне дослідження: на наше замовлення британська компанія Alligators Solutions з’ясувала, як почуваються психологічно жителі 11 країн світу", — пояснила Зеленська.
Друга панель – "Вплив війни на ментальне здоров’я".
"Якими вийдемо з конфліктів ми, наші діти й онуки? Порівняємо досвід різних країн і поколінь, що відчули війну на собі, і шукатимемо шляхів для посттравматичного зростання", — зазначила дружина президента України.
Третя панель Саміту була присвячена українській молоді.
"Третя панель "Покоління, яке керуватиме світом за 15 років" присвячена молоді. Дізналися, із якими викликами вона стикається щодня та як їх долає. Що ми, дорослі, можемо зробити, щоб дбати про ментальне здоров’я дітей" — йдеться у дописі Зеленської.
За словами президента України Володимира Зеленського, Саміт, який було присвячено тематиці ментального здоров'я — це особливий напрямок.
"Я вдячний, що цей Саміт присвячено саме тематиці ментального здоров’я. Це особливий напрям, який потребує особливого підходу. Нової уваги. І не лише нашої держави. Щоб люди перемагали. Люди! Разом зі своєю державою", — наголосив глава держави.
Він також додав, що "варто подбати, щоб це було саме здоров’я людини, а не хронічна хвороба війни".
"Варто подбати, щоб це було саме здоров’я людини, а не хронічна хвороба війни. Нікого не можна залишати наодинці з війною, з її наслідками. З тим, що війна робить із розумом і душею людини", — сказав Володимир Зеленський.
На третьому Саміті перших леді та джентльменів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко оголосив про ініціативу щодо міжнародного медичного партнерства. Чотирнадцять закордонних міністрів охорони здоров’я долучилися до цієї ініціативи.