Труханів острів та озеро Відро в столиці можуть отримати охоронний статус

Труханів острів у столиці. Фото: УНІАН

Охоронний статус у Києві можуть отримати Труханів острів, а також озеро Відро в Голосіївському районі.

Про це повідомляє Київська міська рада.

У столиці вивчають питання надання охоронного статусу окремим природним об’єктам, серед яких Труханів острів та озеро Відро. Ці території можуть оголосити ландшафтним заказником місцевого значення, аби унеможливити там будь-яку забудову та зберегти природу від знищення.

"Наразі Київський еколого-культурний центр готує наукові обґрунтування щодо унікальності флори та фауни острова. Одразу згодом я зареєструю проєкт рішення. Сподіваюсь, до кінця цього року він буде підтриманий", — каже депутатка Київради Олеся Пинзеник.

Озеру Відро теж потрібно надати заповідний статус, зазначає депутатка, тож процедура може бути схожою.

"Ми вже заручились підтримкою Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА та отримали перші експертні висновки", — підсумувала вона.

Що відомо про створення заказників та екопарків у Києві

У Деснянському районі Озеро Алмазне оголошено ландшафтним заказником місцевого значення.

Екологічна комісія підтримала ініціативу щодо створення екопарку "Совські ставки".

У Києві створюють два ландшафтних заказники місцевого значення. У Деснянському районі — озеро Лосине, а у Солом’янському районі — природну територію "Совська Пронька".

У Шевченківському районі створять ландшафтний заказник "Гора Щекавиця".

У столичному Гідропарку для охорони від знищення рідкісних орхідей створять пам'ятку природи "Коручка". На невеличкій території в болотяному місці науковці знайшли біля 50 червонокнижних орхідей-коручок.

Столичний природний об'єкт "Заплава орхідей" оголосили ботанічною пам'яткою. Там розташований ліс, а також знайдено найбільшу популяцію рідкісної орхідеї-пальчатокорінника м'ясочервоного.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua