ТЮГ на Липках у Києві відкрив свій 100 театральний сезон: у закладі розповіли чого очікувати глядачам

Театр юного глядача на Липках. Wikipedia

Цього року Театр юного глядача на Липках у Києві відкрив свій 100 театральний сезон. Наразі глядачам представили три вистави.

Про новинки нинішнього театрального сезону дізнавалася для Суспільного театрознавиця Вікторія Котенок.

"Сторіччя театру — це знакова подія в духовному надбанні нашої держави. Усвідомлюємо, що водночас, це і велика відповідальність, це певний підсумок зробленого. Працюючи в умовах війни, складно розповідати про наші плани, бо існує ймовірність, що може не вийде  їх реалізувати", — розповіла, в.о. директора-художнього керівника Театру на Липках Марія Кривенко.

За її словами, новий театральний сезон відкрився трьома виставами. Першою показували торішню прем'єру — пригодницьку комедію з елементами трилеру "Тореадори з Васюківки" за Всеволодом Нестайком. Першопрочитання цього роману на сцені, а також інсценівку-адаптацію до нього зробила молода режисерка Крістіна Авакян.

Другим показали мюзикл "Привид замку Кентервіль" за Оскаром Вальдом, який вже тривалий час значиться в репертуарі театру і не перестає збирати повні зали глядачів. Втілив виставу режисер Артур Артіменьєв, який нині у складі Збройних сил України захищає країну від росіян.

"Коли Артуру випадає відпустка, він приходить до театру, як каже, "на реабілітацію". Репетирує і відновлює свої вистави, вводить нових акторів, консультує з питань добору репертуару для подальших постановок. У новому сезоні планує відновити свою виставу "Місто" за твором Валер'яна Підмогильного. До речі, цей роман був вперше інсценізований та втілений саме у ТЮГові", — розповіла завідуюча літературною частиною театру Наталія Потушняк.

Третьою на відкритті сезону показували інклюзивну виставу "Хто росте у парку" за однойменним твором Катерини Махалійциної. Її поставила молода режисерка Катерина Лук'яненко зі студентами і випускниками кафедри театру ляльок КНУТКіТ ім. І. Карпенка-Карого. За цю казку постановниця торік отримала Премію Кабміну імені Лесі Українки у номінації "Театральні вистави для дітей та юнацтва".

Особливість її у тому, що на початку показу глядачам зав'язують очі і вони іншими органами чуття (на слух, дотик, запах, смак) "дивляться" виставу. Це був разовий показ на сцені ТЮГу, але планується щоб цю виставу показувати ще у наступному місяці. А поки Катерина Лук'яненко репетирує з акторами-тюгівцями виставу "Зубата втрата" за власною п’єсою.

"Розуміємо, що у час лихоліття війни, окрім основної функції, естетичного задоволення та патріотичного виховання дітей, театр слугує потужним осередком відновлення морально-психологічного стану. Ми співпрацюємо з багатьма громадським організаціями, що сприяє перегляду вистав людям з інвалідністю, маломобільним групам населення, удосконалюємо різні технічні можливості за комплексною програмою міста "Безбар'єрність". Надаємо безкоштовні місця для військових та ВПО. Розширюємо будь-які можливості залучення до театру", — зазначила Кривенко.

За її словами, нещодавно колектив театру повернувся з 10-го Мистецького фестивалю у Моринцях "Ше.Fest", на якому показував свою драматичну сатиру "Вусата зустріч" за уривками з творів Тараса Шевченка. У грудні минулого року відбулося відкриття нової локації театру — мікросцени, яка розрахована для найменших глядачів (3+). Для них були закуплені спеціальні маленькі стільчики, але дітям під час вистави можна було сідати на підлогу і переміщатися до батьків.

Загалом, за минулий сезон в театрі було випущено 8 прем'єр і показано 321 виставу для понад 35 тис. глядачів. У наступному сезоні також обіціяють організувати святкові заходи до дня народження театру, який відзначатимуть у листопаді. Адже відлік ТЮГ веде від першої своєї вистави — "Мауглі", яку показали 9 листопада 1924 року.

Ще планується представити глядачам "Пістряву стрічку" Артура Конан Дойла, над якою працюватиме заслужена артистка України, вона ж і режисерка, Ірина Стежка. Сценографію створить відомий театральний художник Андрій Александрович-Дочевський. Над історією про Пітера Пена за Джеймсом Баррі розпочав репетиції заслужений діяч мистецтв України Євген Курман.

Читати ще

Читати ще Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка стане доступнішим для маломобільних верств населення

Читати ще У Києві вдруге відбудеться книжковий форум KyivBookFest

Топ дня

У Києві запровадять новий зразок перепусток для проїзду на авто під час комендантської години 4 вересня, 12:21

Знизилася потужність на деяких енергооб’єктах: як у Києві та області відключатимуть світло 4 вересня, 11:36

На Київщині відкрили новий збір на придбання безпілотників для ЗСУ 4 вересня, 08:42

У Києві та області надвечір ввели екстренні відключення світла 3 вересня, 18:40

Ексзаступника голови управління СБУ в Харківській області залишили під вартою у справі про держзраду 3 вересня, 15:32

Вибір редакції

Майже не мав шансу вижити: столичні лікарі врятували хлопця, якому відірвало ногу і вдарило струмом на залізничній колії

Отримали понад 24 літри: у Києві збирали кров для військових

Його дітищем була система «Шабля»: у Києві попрощались із військовим та волонтером Данилом Ковжуном Ексклюзивно

Кияни хочуть бачити у місті більше квітучих острівців без скошування різнотрав’я

Військове кладовище на Київщині: пояснили, чому перемогла компанія, яку створили під тендер

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua