У Дніпрі військовому ЗСУ та громадянці Росії відмовили в укладанні шлюбу

У Дніпрі військовому ЗСУ та громадянці Росії відмовили укласти шлюб

У Дніпрі військовому ЗСУ та громадянці Росії відмовили укласти шлюб — фото: ictv.ua

У Дніпрі РАЦС відмовив укласти шлюб бійцю Збройних Сил України та громадянці Росії.  

Жінка народилася в Москві. Згодом вийшла заміж за дніпрянина. Проте кілька років назад вони розлучилися. Громадянка РФ залишилася жити в Дніпрі сама, маючи Посвідку на постійне проживання в Україні. Про ситуацію знайомої розповів на своїй сторінці у Facebook дніпровський журналіст Валерій Гарагуц.  

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

За його словами, після розлучення вона почала зустрічатися з хлопцем, який має контракт із ЗСУ та служить там з 2014 року. Коли у нього з’явилася можливість приїхати в Дніпро, він освідчився коханій та запропонував одружитися. Проте у РАЦСі їм відмовили укласти шлюб. 

– Та не все так гарно в цій історії – в РАЦС їм відмовили. Бо в країні воєнний стан і будь які послуги громадянам з країни агресора не надаються, тож і громадянину України у вільному виборі дружини було відмовлено. Виїхати в іншу країну для укладання шлюбу не можуть, до того наречений служить в ЗСУ. Звернутись до суду було б гарним варіантом, але наречений на війні, а наречена — громадянка рф, – написав Валерій Гарагуц.  

В кінці історії він зазначив, що за статею 51 Конституції України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. 

Також закон України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства передбачає, що іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, користуються такими правами і свободами, як і громадяни України. 

Майбутньому подружжю також можна розглянути варіант одруження командиром військовослужбовця. 

Постанова Кабінету Міністрів України передбачає, шо на період воєнного стану державна реєстрація шлюбу, якщо один із наречених є військовослужбовцем, може засвідчуватися актом про укладення шлюбу, який складається безпосереднім командиром (керівником) військовослужбовця та скріплюється гербовою печаткою відповідного органу (військового формування). 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua