У Києві демонтують пам’ятники радянським військовим начальникам

У Києві демонтують пам’ятники радянським військовим начальникам

У Києві демонтують пам’ятники радянським військовим начальникам фото: https://t.me/h_kiev

У Києві демонтують пам’ятники двом радянським військовим начальникам – Миколі Ватутіну і Миколі Щорсу. Рішення підтримала експертна «комісія з дерусифікації» при Міністерстві культури та інформаційної політики.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Про це повідомив член ради з питань дерусифікації, декомунізації й деколонізації Олесь Доній.

За його словами, рішення про демонтаж споруд-пам’ятників Щорсу і Ватутіну було прийнято 9 листопада. Їх виведуть з публічного простору для подальшої музеїфікації.

Цю інформацію підтвердив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Детальну інформацію він обіцяв оприлюднити пізніше.

Відмітимо, що влада Києва не може приймати рішення щодо демонтажу всіх пам’ятників у столиці. Ці два входять до списку тих, за які відповідають інші відомства.

Директор Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк пояснив, що тільки Міністерство культури могло запустити процедуру по демонтажу пам’ятника Миколі Щорсу з бульвару Тараса Шевченка. Дозвіл дає Кабінет міністрів. Повинен бути проєкт його зняття, переміщення і встановлення, пише»Вечірній Києв».

Раніше активісти залишили написи на пам’ятниках, які пов’язані з РФ чи СРСР. Вони вимагають прибрати з вулиць столиці всі згадки про радянське минуле.

Читайте також:

У Києві знесли пам’ятник ХІХ століття

В Мінкульті вирішили, що робити з радянськими пам’ятниками

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua