У Києві хочуть знести храм-МАФ біля Десятинної церкви: причина

У Києві хочуть знести храм-МАФ біля Десятинної церкви: причина.

У Києві хочуть знести храм-МАФ біля Десятинної церкви: причина. Фото: t.me/kyivvillage

Міністерство культури та інформаційної політики України підтримує ідею знесення каплички біля Десятинної церкви, або, як її ще називають — «храму-МАФу». Вона побудована у забороненому для цього місці та поишрює наративи московського патріархату.

Будівлю каплички в історичному центрі Києва планували знести ще з липня 2020 року. З того часу суд розглядає позов Національного музею історії України з проханням підтвердити, що розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Як повідомляє пресслужба Мінкульту, відомство, хоч і не є позивачем у справі, готує усі документи та пояснення, щоб довести, що «храм-МАФ» біля Десятинної церкви порушує вимоги Земельного кодексу.

Капличка на цьому місці була зведена Українською православною церквою, а пізніше на її місці хотіли звести храм, який став би «відродженням унікального символа Православія — Десятинного собора».

Але будівництво «храма-МАФу», як і будь чого іншого, на цьому місці заборонене. Територія біля Десятинної церкви входить до буферних зон пам’яток ЮНЕСКО, а будь-які нові архітектурні форми порушують ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква».

Читайте також:

Експерти розповіли, як відновлюватимуть зламану вітром 400-річну липу

Завершилося опитування про перейменування вулиць та станцій метро у Києві: результати

На підтримку знесення каплички створили петицію. Автори зазначають, що у маленкому храмі часто поширювалися антиукраїнські наративи, а священники та персонал працюють в інтересах країни-агресора.

Нагадаємо, раніше PRO-kyiv.in.ua писав, що храми Києво-Печерської лаври починають повертатися на баланс України. В УПЦ закінчився строк оренди Успенського собору та Трапезної церкви на території заповідника, тож тепер вони не можуть проводити там служби і різні заходи. У Мінкульті зазначили, що українська святиня має працювати лише для українського народу.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua