У Києві колекціонера засудили за публікацію радянської символіки у соцмережі

У Києві колекціонера засудили за публікацію радянської символіки у соцмережі -

У Києві колекціонера засудили за публікацію радянської символіки у соцмережі — фото: gettyimages.com, Patrick Donovan

Подільський суд столиці засудив до 1,5 року позбавлення волі київського колекціонера та торговця антикваріатом Юрія Покраса. Чоловік поширював в інтернеті заборонену комуністичну символіку, зокрема герб СРСР.

Як пише Deutsche Welle, суд також конфіскував усе належне колекціонеру майно. Правоохоронці помітили, що торговець на своїй сторінці у Facebook у період з 29 жовтня по 30 грудня 2022 року  публічно поширював та використовував символіку комуністичного тоталітарного режиму, що заборонено законом.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Зокрема, Покрас розмістив зображення серпа і молота, портрета Леніна, а також напис «С днем рождения комсомол!», супроводжуючи таку публікацію особистим коментарем «С праздником! …», а також герб СРСР, поєднання серпа, молота і п’ятикутної зірки з двома написами «30 декабря 1992 года был образован СССР», «С Днем рождения, родина!»

Сам Юрій Покрас винним себе не визнав та запевняв суд, що він нічого забороненого на своїй сторінці у Facebook не розміщував.

Кримінальним кодексом України передбачено, що створення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного і нацистського тоталітарних режимів карається обмеженням волі на строк до п’яти років або збереженням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, у Києві припинили приймати пропозиції щодо перейменувань.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua