У Києві на Галицькій площі демонтували радянську зірку з обеліска

У Києві на Галицькій площі демонтували радянську зірку з обеліска -

У Києві на Галицькій площі демонтували радянську зірку з обеліска — фото: t.me/bbcukrainian

З обеліска, відкритого у 1982 році на честь міста- героя Києва, демонтували радянський символ. Йдеться про пам’ятник, що знаходиться в центрі Галицької площі (раніше – Перемоги).

Як повідомили журналісти ВВС Україна, працівники комунальних служб, які відбили «зірку героя» та помістили її до вантажівки від коментарів відмовилися. В Департаменті територіального контролю міста Києва заявили, що «декомунізація в дії» та «далі буде».

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Комунальники прибрали зірки на бічних сторонах обеліска та анотаційну дошку російською мовою. А також змінили напис «1941» на «1939» рік, коли почалася Друга світова війна.

Минулоріч на цьому ж проспекті радянські зірки демонтували з будинку.

У жовтні минулого року кияни підтримали петицію з вимогою демонтувати обеліск. У травні Міністерство культури та інформаційної політики позбавило цей монумент охоронного статусу. 

Нагадаємо, не так давно на Хрещатику з’явилась виставка «пропагандистів». Активісти у центрі Києва виставили фігури український медійників, які так чи інакше мають відношенні до країни-агресора. Серед них була  постать журналіста Дмитра Гордона. Натомість, інтерв’юеру не сподобалась акція з використанням його зображення, тому він вирішив вчинити скандал з військовими-ініціаторами виставки. 

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua