У Києві просять врятувати Національний науково-природничий музей після обстрілу

У Києві просять урятувати Національний науково-природничий музей після обстрілів.

У Києві просять урятувати Національний науково-природничий музей після обстрілів. Фото: worldwithatwist.com

Через ракетний обстріл Києва 10 жовтня було пошкоджено кілька музеїв у центрі столиці. Один із них – Національно науково-природничий музей.

Науковці просять врятувати експозицію, оскільки через руйнування постраждала будівля музею, збудована у 1911 році. Вибухова хвиля пошкодила фасад, скляні стелажі, на яких розміщувалися експонати, та столітні вікна висотою 2,5 метри з оригінальними рамами та склом на трьох поверхах музею.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Через це музейним колекціям та експонатам, яким начитується навіть по 200 років, загрожує вологість, грибок і навіть пліснява. Це може призвести до втрати ексклюзивних колекцій. Серед експонатів є зразки зниклих та унікальних тварин: акули, єдиної у світі споруди скелета мамонта, спиртових фігур та інших.

У Києві просять урятувати Національний науково-природничий музей після обстрілів.У Києві просять урятувати Національний науково-природничий музей після обстрілів. Фото: прес-служба музею

Щоб цього не допустити, у будівлі потрібно терміново замінити вікна. Орієнтовно на це може піти близько 1,5 мільйонів гривень. Співробітники музею попросили про допомогу небайдужих українців та опублікували відповідну посаду на своїй Facebook-сторінці.

Першими за кілька годин після обстрілів відреагували в Міністерстві культури та родині Довгих.

Президент Малої академії наук НАН Станіслав Довгий колись сам передав музею частину власної колекції метеликів, тож із цим музеєм його багато що пов’язує.

Завдяки допомозі Мінкульту, який надав частину матеріалів першочергової потреби, підрядники оперативно закрили тимчасовими конструкціями вікна на всіх трьох поверхах. Поки що у віконних отворах будуть OSB-плити та тимчасові щити. До встановлення нових вікон це допоможе убезпечити колекцію.

У Києві просять урятувати Національний науково-природничий музей після обстрілів.У Києві просять урятувати Національний науково-природничий музей після обстрілів. Фото: прес-служба музею

Збір донатів на нові вікна продовжується. Бажаючі допомогти можуть переказати кошти за посиланням або з цього приводу:

UA 958201720313271001302009806

Код ЄДРПО19020229

Повна назва установи: Національний науково-природничий музей Національної академії наук України.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua