У Києві спостерігається повінь: чи може статися масштабний потоп

У Києві спостерігається повінь: чи може статися масштабний потоп.

У Києві спостерігається повінь: чи може статися масштабний потоп. Фото: t.me/kirstepan

Останні кілька днів жителі Києва спостерігають, як деякі прибережні зони пішли під воду через те, що рівень річки Дніпро піднявся. У зв’язку з цим багато хто хвилюється, наскільки небезпечною є ця ситуація і чи може затопити ще якісь райони столиці.

Рівень води у річці піднявся через весняну повінь через Київську ГЕС 12-13 квітня. На Київщині вже затопило деякі райони, а у Києві помітно підтопило набережні.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Так, у КМДА розповіли, що максимальний рівень повені не становить загрози для промислових об’єктів та житлових масивів, але підтоплення можуть бути на деяких пляжах, зонах відпочинку та садово-дачних ділянках.

Найнебезпечніші території:

  • села Осещина, Погреби, Хотянівка, Троєщина, Гнідин, Вишеньки та заплави Дніпра на півдні Києва;
  • дачні масиви Воскресенські Сади, Русанівські Сади, Осокорки, Позняки, Вишеньки;
  • приватна та садово-дачна забудова на лівому березі Дніпра – в районі Південного мосту, а також затока Берківщина;
  • прируслові ділянки масиву Конча-Заспа.

Мешканців цих територій просять бути готовими до можливих підтоплень. Для цього варто перенести цінні речі на верхні поверхи чи горища, приготуватися вимкнути електрику, газ та всі побутові прилади у разі потреби, зібрати цінні речі та документи на випадок, якщо доведеться покинути будинок, та не залишати своїх домашніх тварин.

У свою чергу, рятувальники та комунальні служби готові діяти у потрібний момент, щоб застосувати усі необхідні засоби. Оголошено II рівень небезпеки «помаранчевий».

Що підтопило у Києві?

Кияни повідомляють, що підтоплення помітні на Микільській слобідці, а також на Поштовій площі біля причалів та на Оболонській набережній.

Підтоплення на Микільській слобідці.Підтоплення на Микільській слобідці. Фото: t.me/kirstepan

@feddos_uafg Норм підтопило? #київ #kyiv #весна #дніпро #паводок #дамба ♬ оригінальний звук — Feddos_UA

Підтоплення у зоні відпочинку на Оболоні.Підтоплення у зоні відпочинку на Оболоні. Фото: соцмережі

Така ситуація може спостерігатися у Києві та області до кінця квітня і навіть у травні. При цьому масштабний потоп у Києві не очікується.

Голова відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру Ілля Перевізчиків розповів «ТСН», що часткові підтоплення можуть вразити киян, але в цьому явищі немає нічого дивного, адже подібні набережні та зони відпочинку побудовані на території, де в період повені має розливатись річка, це природний процес.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua