У Києві зросли борги за комуналку: кому можуть списати

588

Яка ситуація в столиці зі сплатою за опалення та гарячу воду

Кияни заборгували за опалення та гарячу воду 5,5 мільярдів гривень. Такі цифри навели в комунальному підприємстві «Київтеплоенерго», передають Pro-KYIV.in.ua.

Ця сума на третину більша, ніж за аналогічний період минулого року. Мешканцям Києва пропонують гасити борги частинами. Для цього треба дистанційно написати заяву та подати пакет документів до Центру комунального сервісу.

За словами народного депутата, члена Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКГ Юрія Камельчука, подорожчання комунальних тарифів під час воєнного стану не планується.

«На державному рівні ми максимально що могли — передбачили в законодавстві стримування тарифів. Залишатимуться зараз однакові тарифи на електроенергію, на опалення і на газ. Щодо електроенергії — ситуація може змінитися в якийсь час, якщо якась частина енергоблоку буде відімкнена чи просто піде на ремонт. Поки що є профіцит електроенергії», — розповів в ефірі телеканалу «Київ» Юрій Камельчук.

Нардеп уточнив, що через зростання вартості електроенергії для промислових підприємств можуть змінюватися тарифи на водопостачання та водовідведення. Заборгованість за опалення та гарячу воду в цілому по Україні наразі становить близько 80 мільярдів гривень, зазначив Камельчук.

До початку війни українці за літній період активного гасили заборгованість за комуналку, однак цього року у багатьох немає такої можливості з низки причин. В парламенті ж обговорюють можливість списати борг деяким категоріям населення.

«Ми в комітеті дуже часто обговорюємо можливості остаточного списання боргів для літніх людей. Наприклад, 75 років плюс. Або за певними категоріями, які вже давно не мають великих доходів та напевно, що не будуть вже мати, тому що живуть дуже скромно, в них дуже мала пенсія, і про них нема кому подбати. Мінфін постійно трохи впирався в цих питаннях. Це не є великі суми. І подібні законопроєкти найближчим часом, впевнений, ми будемо розглядати», — прокоментував член Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та ЖКГ.

Як само будуть покривати списану заборгованість, політик не уточнив, але повідомив, що в Україні виріс експорт електроенергії та економіка на цьому починає заробляти. Народний депутат додав, що парламентарі також мають розглянути питання списання боргів за комуналку людям, які втратили житло під час війни.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua