У МАГАТЕ пояснили, чи існує ядерна загроза від обстрілів Запорізької АЕС

У МАГАТЕ пояснили, чи існує ядерна загроза від обстрілів Запорізької АЕС.

У МАГАТЕ пояснили, чи існує ядерна загроза від обстрілів Запорізької АЕС. Фото: reuters.com/Александр Ермоченко

Гендиректор Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі прокоментував ймовірність ядерної загрози внаслідок обстрілів росіянами Запорізької АЕС.

На його думку, внаслідок останніх дій окупантів 5-6 серпня ядерної загрози поки немає, однак на конструкціях ЗАЕС зафіксовані пошкодження. Про це Гроссі повідомив у своїй заяві.

Зокрема, у МАГАТЕ прозвітували, що обстріли пошкодили зовнішню систему електропостачання станції, стіни, дах і вікна в зоні сховища відпрацьованого ядерного палива та кабелі зв’язку, які є частиною його системи радіаційного контролю. Це може вплинути на роботу трьох датчиків.

Читайте також:

  • Окупанти загрожують підірвати Запорізьку атомну електростанцію
  • На Запорізькій АЕС є ризик витоку водню та розпилення радіації
  • Що робити у разі ядерної аварії: поради МОЗ
  • МАГАТЕ заявляє, що Запорізька АЕС повністю вийшла з-під контролю, і це небезпечно.
  • Окупанти розмістили вибухівку у машинному залі Запорізької АЕС

Окрім цього в агентстві вказали що видимі пошкодження контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом чи захисного периметра об’єкта зараз не зафіксовані.

Гроссі у своєму зверненні висловив стурбованість через ситуацію на ЗАЕС та зазначив, що військові дії, які потенційно загрожують ядерній безпеці, повинні бути негайно припинені.

Нагадаємо, що Українські військові можуть перебити лінії передач на Запорізькій атомної електростанції, якщо російські окупанти відрубають ЗАЕС від української енергосистеми.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua