У містах Європи буде ініційовано створення українських мистецьких центрів – КМДА

Департамент культури Київської міської державної організації займеться ініціацією створення мистецьких центрів у європейських містах

Про це розповіла Яна Барінова, директорка Департаменту культури Київської міської державної організації. Метою цієї ініціативи є створення спільних культурних продуктів у співпраці з європейськими театрами, які розповідатимуть світові про події в Україні мовою мистецтва.

За словами Барінової, Департамент культури КМДА звернувся до нашої «європейської сім’ї», щоб разом захищати демократичні цінності та заручитися потужною підтримкою та допомогою у цій запеклій битві проти агресії РФ. Незабаром будуть організовані художні виступи та вистави в європейських містах, за допомогою яких українці зможуть говорити світовою мовою — мовою мистецтва.

Художні центри також послужать для того, щоб координувати українських творців, зокрема акторів та режисерів, яким довелося виїхати до Європи через настання ворожих військ. За допомогою цих центрів українцям набагато легше просуватиме саме український наратив війни, а також обмежити вплив на суспільство «ліберальних» російських художників, які зараз також намагаються освоїти європейські театри.

Також ця місія дасть українським артистам можливість працювати навіть у той час, коли мистецтво в Україні виходить у тил.

Крім того, Барінова заявила, що весь прибуток з українських мистецьких проектів у Європі КМДА передаватиме до фонду підтримки ЗСУ та здійснюватиме на виручені гроші гуманітарну допомогу для тих, хто постраждав через агресію Росії.

Ініціював цей проект Театр драми та комедії на лівому березі у співпраці з директором та театральним режисером Станіславом Жирковим.

Нагадаємо: раніше ми також писали про те, що у метрополітені Києва відкриються художні гуртки для дітей.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua