У Протасовому Яру незаконно демонтують будинок початку 20 століття

У Протасовому Яру незаконно демонтують будинок початку 20 століття.

У Протасовому Яру незаконно демонтують будинок початку 20 століття. Фото: facebook.com/AmiDPerov

Попри війну, у Києві продовжують орудувати забудовники, які намагають незаконно нищити архітектурні та культурні об’єкти міста. Нещодавно в історичному центрі Києва розпочались ще одні незаконні демонтажні роботи.

Забудовник почав розбирати будинок на вулиці Федорова, 28, що у Протасовому Яру. Одноповерхова будівля з керамічної цегли була побудована у 1912 році. Як повідомив столичний юрист та волонтер Дмитро Перов, це остання споруда від хутора, який розташовувався на цій території з початку 20 століття.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Цей унікальний будинок в центрі Києва почали демонтувати невідомі особи. На місці немає паспорту об’єкта, тобто обов’язкові для демонтажу документи вони не оформлювали. Карти порушення благоустрою та погодження Міністерства культури та інформаційної політики України на будівельні роботи також немає.

Розібирати будівлю почали з покрівлі. Як зазначив Перов, демонтований дерев’яний брус початку минулого століття був «майже в ідеальному стані, без слідів гниття деревини».

У Протасовому Яру незаконно демонтують будинок початку 20 століття.У Протасовому Яру незаконно демонтують будинок початку 20 століття. Фото: facebook.com/AmiDPerov

Краєзнавець та автор книг про історію київської архітектури Антон Короб, повідомив, що ця будівля на вулиці Федорова повнинна мати охоронний статус, так як вона є павільйоном насосної станції, що розташована поруч із залізничною Товарною станцією. Сама станція вважається пам’яткою індустріальної архітектури та історії, а от будівля, яку демонтують — ні. Попри це Короб нагадав, що здійснення робіт з реконструкції будівлі в історичному ареалі Києва все ж потребує погодження Мінкульту.

Читайте також:

Протасів Яр залишиться зеленою зоною відпочинку киян, – Кличко

У зеленій зоні Києва знову виникла загроза вирубки лісу та масштабної забудови

Будівля однією зі сторін виходить на русло річки Либідь, тож її використання в приватних цілях є незаконним, адже відрізає містянам доступ до водойми.

Нагадаємо, раніше PRO-kyiv.in.ua писав, що у відомому «Замку доктора», який є частиною садиби Рудольфа Штейнгеля, розбирали місток, що поєднує другий поверх дому і замку. Кияни подумали, що невідомі вирішили потроху демонтувати будівлю, проте робітники заспокоїли їх, сказавши, що проводять ремонт аварійного містка і прибирати його зовсім не збираються.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua