Українські військові можуть посвідчити заповіти у своїх командирів

Українські військові можуть запевнити заповіти у своїх командирів – фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Українські військові можуть запевнити заповіти у своїх командирів – фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Кабмін вніс зміни до Порядку державної реєстрації заповітів та спадкових договорів. Тепер українські військові можуть посвідчити свої заповіти у командирів, а не лише нотаріусів.

Як повідомили у Мін’юсті, в умовах воєнного стану тепер не лише нотаріуси можуть посвідчувати заповіти військовослужбовців Збройних Сил та інших законних військових формувань, а також працівників правоохоронних (спеціальних) органів та органів цивільного захисту. Відповідно до постанови, таке право набули також командири (начальники) цих формувань та інші уповноважені таким командиром (начальником) особи.

Наприклад, тепер військовослужбовець може подати заповіт на посвідчення свому командиру. Той у свою чергу надсилає документ через Генеральний штаб ЗСУ, Міноборони, правоохоронний чи інший орган до Міністерства юстиції чи його територіального органу. Вже там його реєструють нотаріуси у Спадковому реєстрі.

Після отримання заповіту органи Мін’юсту зобов’язані протягом двох робочих днів передати його на реєстрацію. А реєстратор протягом трьох робочих днів після отримання має зробити державну реєстрацію у Спадковому реєстрі.

Нагадаємо, в Україні продовжили військовий стан до 21 листопада 2022 року.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua