УПЦ МП може втратити головні храми у Лаврі

Трапезна церква Києво-Печерської лаври.

Трапезна церква Києво-Печерської лаври. Фото: Вікіпедія

З’явилася інформація про те, що найвеличніші та найкрасивіші храми Києво-Печерської Лаври можуть бути втрачені Українською православною церквою Московського патріархату.

Втрата управління храмами може статися через те, що закінчується договір оренди. Йдеться про Трапезну церкву та Успенський собор Лаври. Доступ для священиків може бути закритий зовсім скоро — 1 січня.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Інформація про це з’явилася із заяви намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла (Лебедя). Відео промови останнього було опубліковано журналісткою Сонею Кошкіною, повідомляє ТСН.

У своєму зверненні до пастви митрополит Павло сказав, що «Негласно нам підтвердили, що вже наступної неділі чи в суботу нас не пустять у ці храми – ні в один, ні в інший». Він звинуватив у тому, що відбувається, тих, «за кого ми голосували», вони, на думку митрополита, здійснюють підступи проти УПЦ МП.

Також митрополит повідомив, що намагався зв’язатися з міністром культури Ткаченком, але той не брав слухавку. На даний момент немає підтвердження цієї інформації, як і коментаря Мінкульту.

Нагадаємо, нещодавно PRO-kyiv.in.ua писав, що Києво-Печерську Лавру зареєстрували як монастир у складі ПЦУ.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua