УПЦ МП звернулася до суду через втрату доступу до храмів Києво-Печерської лаври

УПЦ МП звернулася до суду через втрату доступу до храмів Києво-Печерської лаври.

УПЦ МП звернулася до суду через втрату доступу до храмів Києво-Печерської лаври. Фото: Kievgallery

Українська православна церква Московського патріархату подала позов через розірвання договору оренди храмів у музейній верхній частині Лаври. Йдеться про два найзначніші храми на території — Успенський собор і Трапезну церкву.

Про подання позову до суду повідомляє «Громадське радіо» з посиланням на портал «Судова влада України». Позов було зареєстровано Господарським судом Києва 5 січня.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Відповідачем у суді буде Національний заповідник «Києво-Печерська Лавра», а в ролі позивача виступає Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (Чоловічий монастир) УПЦ МП.

Подання позову до суду має на меті усунення перешкод у здійсненні користування майном. Дата судових розглядів наразі невідома.

Нагадаємо, 5 січня два храми Києво-Печерської лаври повернулися під контроль держави. Йдеться про Успенський собор та Трапезну церкву, які Українська Православна церква приймала у тимчасове безоплатне користування з 2016 року. Термін договору на оренду культових споруд спливав 31 грудня, тому спеціальна комісія провела процедуру прийому-передачі храмів.

Джерело

Рейтинг
( Пока оценок нет )
PRO-KYIV.in.ua