В Бучі почали ховати тіла вбитих окупантами мешканців

752

Невпізнані жертви поховані місцевою владою

В Бучі почали ховати тіла закатованих та вбитих російськими окупантами мешканців. Про це повідомляють Pro-KYIV.in.ua з посиланням на інформацію Бучанської міської ради.

Процедура ідентифікації тіл людей, вбитих на території Бучанської громади російськими окупантами в лютому-березні, тривала з квітня. Перші п’ятнадцять невпізнаних загиблих під номерними табличками поховали на цвинтарі по вулиці Депутатській.

Заступниця Бучанського міського голови Михайлина Скорик зазначила, що в мирний час існує стандартна процедура поховання загиблих силами місцевої влади — якщо місяць тіло не забирають родичі, то поховання здійснюють за рахунок громади.

«У нас в Бучі особлива ситуація — ми маємо кожного третього загиблого на території Бучанського району, саме в Бучанській громаді. Ми максимально сприяли тому, щоб кожен невстановлений загиблий був ідентифікований і забраний родичами. Цей процес тривав з квітня, і настав той час, щоб повернутися до поховання невпізнаних», — прокоментувала Скорик.

Якщо виявиться, що знайдуться рідні когось з похованих людей, по процедурі ДНК можна буде встановити спорідненість і з дозволу слідства або замінити табличку з номерним знаком, або перепоховати так, як захочуть родичі.

Загалом на території Бучанської громади пів сотні неідентифікованих тіл та людських останків з братських могил та спалених окупантами цивільних автівок. Дозвіл на поховання таких людей надають слідчі прокуратури, які розслідують воєнні злочини російської армії.

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
PRO-KYIV.in.ua